Vytvornie komunikačnej aplikácie

Ad 2. Lubo, takých riešení, ako máme my je v každom štáte viac.
Ukáž mi zdrojové kódy izraelského riešenia, alebo ruského, alebo čínskeho…alebo Windows, SAP, Navision…V SAP máš uložené všetky svoje daňové priznania na Finančnej správe…pýtal si si od nich audit? Alebo od NCZI…poskytli ti zdrojáky? Audit? A keď áno, pred tým ich hackom, alebo až po tom? - toto bolo len rypnutie…

Ad 1. Každému relevantnému samozrejme všetku dokumentáciu s kompletnou architektúrou k dispozícii dávame. Čiže sa neoháňame, ale selektujeme. Nebudeme predsa naše dlhoročne budované know-how, kde máme aj dosledovateľnosť potravín dávať von konkurencii, aby si všetko zanalyzovala a urobila niečo podobne bezpečné…Tebe ide “len” o výsledky testovania Covid…ver tomu, že nám ide “o trochu” viac. A sorry, že roky práce stoviek vývojárov ti nedáme len tak k nahliadnutiu. Myslím, že keď sa trochu zamyslíš, tak to nemôžeš myslieť vážne, že niekto svoje roky vývoja dá len tak do pléna celému svetu. Keď si to myslíš, tak si asi nikdy ekonomicky neviedol stovky ľudí na viacerých kontinentoch, ktorých musíš živiť a posielať im každý mesiac výplatu. A čo by na to povedali tvoji akcionári, sa radšej ani spýtam. Fakt verím, že to chápeš.

Ad 3. V GDPR textoch je napísané všetko a viac, ako je v tvojich GDPR textoch. A samozrejme máme X dobroprajných ľudí, ktorí na nás už poslali Úrad pre ochranu osobných údajov, takže im samozrejme všetko zodpovieme ako sa sluší a patri.

Ad 4. Potom si zle hľadal v CRZ, ale OK. V zásade máš pravdu.
Neviem, v akom videu si videl, že chceme účtovať firmám za nahliadnutie do záznamu, ale ukľudním ťa, nie je to tak. Nevieš ani, čo všetko náš systém obsahuje a už odsudzuješ…My neriešime len tú časť, ktorú riešiš aj ty - teda zaznamenávanie výsledkov. My máme aj vyhodnocovanie výsledkov, prepájanie na vstupné turnikety, máme k tomu veľké web portálové riešenie pre manažment zamestnancov atď., čiže riešime omnoho širšie využitie…Zamestnávatelia využívajú presne to, čo si videl u policajtov, akurát na vstupe do firmy…a to buď cez mobil, ako si videl na videu, alebo priamo cez zamestnaneckú kartu. Proste náš ekosystém je omnoho väčší a to, čo si videl ohľadom odberov je práve len tá menšia časť nášho systému. A vieš, žijeme v dobe, kde existuje ponuka a dopyt. Keď je niekto ochotný platiť za to, čo ponúkaš, prežiješ. Keď nie, neprežiješ. Také to je jednoduché.
Prečo si ty necháš za svoje riešenie platiť? Prečo celé dni nepracuješ zadarmo, pre blaho ľudstva? Akože to sa vylučuje, že spoplatňuješ niečo, čo slúži ľuďom? Myslíš, že nám nejaké servre dáva niekto zadarmo? Že to množstvo dát nám niekto ukladá zadarmo?

Ad 5. Jasné, dali sme policajtom mobily ešte pred tým, ako sa začalo v Nitre testovať :rofl:
Preto vo videu hovorí, že aplikáciu už má stiahnutých X tisíc ľudí a aj dátum toho videa je ešte možno z minulého roka, že? Ešte raz zdôrazňujem, že o videu sme nemali tušenia, kým nevyšlo. Kto ma pozná, vie, že ja nezvyknem klamať…A ty by si si to video nedal na svoju stránku, keby bolo? Tak ako sme dali aj ostatné videá a články na webe, ktoré o nás vyšli…
Lubo, takýmito argumentmi vypovedáš viac o sebe, ako o nás…Nemaj prosím červené súkno pred očami, zjavne nám všetkým ide o to, aby sme to tu dali čo najskôr do poriadku.
Tak prosím viac konštruktívne. Vďaka.

No comment: TrustOne Slovakia, s.r.o. - historický názov: Ecospace s. r. o. - zisk, tržby, hospodárske výsledky a účtovné závierky

Microsoft už roky sprístupňuje vládam a veľkým klientom zdrojáky. Má na to nástroje a procesy.

SAP, Navision - nemusia bežať mimo sieť klienta. Aj keď blackbox ale inhouse.

Jody, skús založiť v BA firmu v kratšej lehote, ako 3 mesiace.
Keď sa ti to bez protekcie podarí, máš u mňa basu piva. Platí? :wink:
Alebo môžeš založiť firmu za 3 dni povedzme v Rimavskej Sobote a potom skús preložiť sídlo firmy do BA v dobe kratšej, ako 6 mesiacov. OK? Tam ti dam dve basy piva.
Keby sme to robili pod našou pôvodnou firmou na dosledovateľnosť potravín, tak zas to by bol pre teba problem s “no comment.”
Som rád, že venuješ svoju pozornosť firme a nie riešeniu a referenciám z celeho sveta.
To je také “slovenské”…žiaľ…

1 Like

Správne milosm!
Veľkým klientom a vládam to sprístupňujeme aj my :wink:
Verejny zdroják, ako požaduje Ľubo je asi trochu niečo iné, všakže…

A aj naše riešenie ponúkame aj vo forme čiastočného “openbox” a to aj vo variante inhouse.
Stačí sa spýtať a nie to podávať v zmysle, že iný to ponúka takto a implikuješ z toho, že my to tak nerobíme…

Priznam sa, ze prestavam tejto diskusii rozumiet. @Heno zjavne propaguje svoje riesenie, co je na hrane podmienok pouzivania tejto platformy Terms of Service - platforma.slovensko.digital.

Na druhej strane debata o otvoreni zdrojakov je uplne smiesna. Je to normalna komercna sluzba, ktoru poskytuju aj inde, nevidim dovod preco by mali zdrojaky zverejnovat ked nechcu a nikto im to neprikazuje. Navyse, mozem zverejnit zdrojaky uplne cele, nikto mi nedokaze, ze na servroch nemam navyse nejaky backdoor, co to tam cele sleduje a leakuje data aj inam.

Na tretej strane, @Heno pisat tu, ze “obcana to nebude nic stat” je fakt argument jak Blaha. Tu je tvoje meno na zmluve, kde je aj cennik 12/2021/Z | Centrálny register zmlúv. Touto zvratenou logikou (plati to stat/obec a nie obcan) totiz analogicky ani to slovensko.sk obcana nic nestoji. Neverim, ze tomuto veris. Disclaimer: Mne nevadi, ze sa sluzby sa plati.

Mozno by sme mohli ukoncit tento sales-pitch tym, ze @Heno odpovies na to, co sa ta tu ludia aj pytaju? V Nitre skúšajú novú mobilnú aplikáciu. Môže nahradiť modrý certifikát - #2 by jsuchal

3 Likes

Jano, keď si si všimol, tak ja len odpovedám na otázky.
Neviem ako inak mám odpovedať, aby sa to nepovažovalo za propagáciu riešenia…

OK, máš pravdu. Daj mi potom návod, ako inak napísať, že obyčajný užívateľ za to neplatí nič?
Takouto logikou vôbec nič nie je zadarmo…ani používanie FB, lebo za to platíš tým, že sleduješ reklamu.

Jano, na čo som neodpovedal? Ja sa snažím práveže odpovedať na všetky otázky…

Vsimol som si prvy prispevok v tejto teme, ktory na nijaku otazku neodpovedal. Vytvornie komunikačnej aplikácie - #16 by Heno

Povodna otazka bola takato:

Neviem ako tu otazku chapes ty, ale teda odpoved “obcan to ma zadarmo”, mi naozaj nepride ako odpoved na tuto otazku.

Jednu nezodpovedanu otazku som ti hned nalinkoval, staci na tento odkaz kliknut: V Nitre skúšajú novú mobilnú aplikáciu. Môže nahradiť modrý certifikát - #2 by jsuchal

1 Like