Vytvorenie/Modernizácia databázovej patformy

Dobrý deň

Obraciam s na vás s prosbou o pomoc, radu.

Som vedúca oddelenia klinického skúšania liekov na ŠÚKL. Potrebovala by som vytvoriť jednoduchú databázu asi v Access alebo v Excely.

Momentálne máme databázu údajov v dBase veľmi starej verzii, ku ktorej nie sú aktualizácie. Zároveň má k databáze prístup iba jedna osoba, ktorú ju sama navrhla. Táto databáza nemá jasné vzťahy a jednotlivé vzťahy pozná iba pán, ktorý v roku 1990 začal túto databázu kreovať.

Nakoľko môj tím v rámci práce, ktorú máme musí byť informovaný a musí mať prístup do tejto databázy, bola by som veľmi rada ak by sme vypracovali novú databázovú platformu, ku ktorej by bol širší prístup pre zodpovedných pracovníkov. (možno v rámci balíka Office alebo novej verziu dBase?).

Čo by sme od databázy potrebovali mám vypracované a viem ho sprístupniť.

Zároveň chcem povedať, že naša aktuálna databáza v dBase ku ktorej máme veľmi obmedzený prístup nie je zlá, ale potrebuje odzrkadľovať aj aktuálne požiadavky. Hlavné dáta sťahujeme zo žiadostí, ktoré sú nam predkadané aj v xml formáte.
evne verím, že vaši odborníci ma budú vedieť usmerniť, ktorým smerom mám ísť a kde hľadať odborníkov, ktorý by mi s aktualizáciou a modernizáciou databázového systému vedeli pomôcť.

V prípade bližších informácií som vám k dispozícii.

S úctou
KAtarína

3 Likes

a ake su moznosti rozpoctu ? Je tu malo informacii ale tak skusim prvy odhad :slight_smile:
Povedzme ze maly intranet, s mysql a php.
Dodavka od malej firmy , idealne ako prototyp s potrebnou funkcionalitou a nasledne migraciou dat.
Orientacne okolo 10-15 tis s SLA a hodinovymi sadzbami.
Je to mozne aj skusit aj v Accesse ak mate nejakych internych ludi co by to chceli robit ale dost to neodporucam, Aj excel by sa dal napojit na SQL ak je potrebna nejaka zakladna analytika ale skor to nebude treba

Dobry den

viem vam poslat specifikaciu emailom. Ide hlavne o rozpocet, aby som to vedela poslat na MZ SR aku cca sumu je nutne vyclenit.

Dakujem KAtarina K.

ved ju dajte sem ako prilohu alebo ju rovno poslite par firmam zo ziadostou o zaslanie indikativnej cenovej ponuky na PHZ.

3 Likes

Ďakujem za odpoveď.
Súbor bohužiaľ ako nový užívateľ nemôžem uložiť. A ako osoba, ktorá sa tejto problematike nikdy nevenovala ani neviem koho mám osloviť. Skúsim pobrúzdať a dozvedieť sa viac.

aha, tak mi to poslite a ja to sem zavesim.

moj email je katarina.kovacova@sukl.sk vas nemam alebo neviem kde by som ho mala hladat. Prosim napiste mi a ja vam poslem vsetky prilohy na ulozenie na platformu Dakujem za ochotu a prajem pekny den. KAtarina

2018-002248-95 SK 20181130 Form.pdf (104.7 KB)
2018-002248-95 SK 20181130.xml (11.1 KB)
Databaza funkcionalita 20181121.pdf (354.2 KB)
Databaza nahlady 20181121.pdf (181.8 KB)