Výpis z registra právnických osôb (živnostenského, obchodného... registra) elektronicky

Málo sa o tom vie, ale po prihlásení na RPO sa dá vyžiadať zadarmo elektronický výpis z registra právnických osôb (obsahuje živnostenský register, obchodný register a všeličo iné)

Stačí sa na https://rpo.statistics.sk/rpo/#login prihlásiť cez občiansky preukaz (Prihlásiť sa cez slovensko.sk (eID)) a požiadať o výpis, ktorý príde do schránky na slovensko.sk

1 Like

Pre tú srandu som si vyžiadal výpis ministerstva financii. Chvíľu to teda trvalo

A tu je výsledok vypis-z-registra-00151742-REGORGVM.pdf (60.3 KB)

Práve som to otestoval.

Usability chyba pri formulári č 1
Dal som si vyhľadať svoju firmu, objavilo sa mi:

Klikol som na tlačidlo Formulár.
Po vyplnení a pokuse o odoslanie formulára som zostal zaskočený, lebo som stále dostával hlášku, že nie je pridaný žiadny subjekt. Nakoniec mi došlo že sa musím vrátiť do okna na screenshote a stlačiť pridaj, koľkým ľuďom to možno nedojde… Bolo by vhodné do formulára dať hlášku:

  1. Vyber subjekt, ktorého informácie chceš zo zoznamu kliknutím na pridaj
  2. Prejdi na Formulár

Takisto tá chybová hláška pri odosielaní formulára bez vybraného subjektu by mala byť deskriptívnejšia.

Usability chyba pri formulári č 2
Prečo musím formulár vypĺňať svojimi údajmi, keď systém pozná moju identitu aj to pod ktorým subjektom som práve prihlásený? Tie dáta by si mal predvyplniť sám.