Vypis LV z katastra

Poziadal som o vypis z katastra cez slovensko.sk. Presmerovalo ma to na server UGKK, kde som vsetko vyklikal. Nasledne odisla ziadost, prisla dorucenka, ale uz neprisiel platobny prikaz, takze to nemam ako zaplatit, takze mi asi nic nepride. Teraz som volal na hotline a poradili mi poslat nahlasenie problemu. Nefunguje to.

Ak stačí nepodpísaný výpis LV, dá sa stiahnuť na stránke Kataster nehnuteľností | ZBGIS

V Šali je to tak, že ty to síce vyklikáš a podáš, ale platobný predpis ti cez systém musí zaslať pracovník katastra, tj. nie je to automatické. Odporúčam zavolať na daný lokálny kat. úrad.

Aj v BA. Cakal som, ze to bude ako vypis z MV SR, ze je to zautomatizovane, ale nie. Po 3 dnoch mi pisal zivy clovek a poslal platobny prikaz, ktory som obratom uhradil. Teraz je tyzden od mojej prvej aktivity a zatial ziadny vypis nemam. Posta je v tomto zjavne rychlejsia.

1 Like

Štátna pokladnica tak skoro neplánuje prijímať okamžité platby.
Obratom uhradíš vo štvrtok.
Platba na účet im príde v piatok.
Výpis z účtu za piatok dostane úradník najskôr v pondelok a potom môže začať konať.
Ešte myslím začali prijímať aj platby kartou, tak vtedy avízo o platbe majú ihneď.

Ostatne som ziadal vypis z registra neziskovych organizacii a islo to raz dva. Platobny prikaz hned a platba kartou. Aj ked cele to prostredie je naozaj na prerabku, ako sa uz diskutovalo.

no jo, al to je iny register, iny projekt, iny dodavatel, iny zakaznik … prosto s LV to nema NIČ spoločné. Žiaľ.

Ziadali sme “original listu vlastnictva” prostrednictvom online sluzby katastra a platobny predpis prisiel e-mailom od uradnika az na 20 den !!! od podania elektronickej ziadosti.

A to sa vyplati!

Tak ale chapes, taky uradnik si potrebuje par kav denne urobit, to berie cas.