Výpadky slovensko.sk

V poslednej dobe sa nam tu nejako rozmnozili vypadky slovensko.sk alebo klucovych modulov egovernmentu (napr prihlasovanie).

Tu by sme mohli evidovat nejake vypadky.

A zaroven sa pytam nakolko sa bude uplatnovat zmluvna pokuta, pretoze uz to zacina presahovat aj moju velmi vysoku toleranciu na nedostupnost.

Chcel by som pripomenut, ze v partner frameworku bola posledna oznamena planovana odstavka produkcneho prostredia podla tohto oznamu 17.8.2017, podla coho sudim, ze vsetko po tomto datume boli neplanovane odstavky.

17.8.2017 sa uskutoční plánovaná technická odstávka produkčného prostredia ústredného portálu

V zozname oznamov tiez nevidim nic o odstavkach Zoznam - UPVS

Pre zaujimavost zo zmluvy vyberam 231-2017/221-6002 | Centrálny register zmlúv

image

5 Likes

Veľmi základné info k počtu kritických/závažných/nekritických incidentov UPVS po mesiacoch:
(bohužiaľ nezahrnuli časy / priemerný čas vyriešenia problémov)

211_incidentyUPVS_18102017.pdf (782.9 KB)

Na predchádzajúcu žiadosť o zoznamy konkrétnych incidentov odmietli odpovedať kvôli bezpečnosti. K iným systémom som spravidla dostal pomerne podrobné dáta o incidentoch, k UPVS od NASES nie.


5 Likes

Pokiaľ viem, o týchto pokutách sa iba vedie konanie, finálna výška môže byť aj podstatne nižšia.

Práve som videl pekný príklad, ako by sa tá pokuta za nefunkčnosť slovensko.sk dala využiť. A rozhodne by to bol neotrelý počin v publicite elektronických služieb.

Tak už mám tému na najbližší Pelleho hackathon…

To je slabe, z inych sajtov mi semtam same od seba pridu vouchre aj na 15£. A to prosim netusim ci su up alebo down lebo si ani nepamatam kedy som tam naposledy bol.

Aj toto je zaujimavy model SLA. Service Level Agreement | Algolia

1 Like