Výmena Osvedčenia o evidencii vozdla cez slovensko.sk. Nefunguje v linuxe

Dobrý deň,
má niekto skúsenosť s výmenou Osvedčenia o evidencii vozidla elektronicky? Potrebujem to urobiť kvôli zmene trvalého pobytu.
Je to možné urobiť cez slovensko.sk. Po vyhľadaní príslušnej služby ma to presmeruje na portal.minv.sk, kde po zadaní ŠPZ a ostatných údajov mi formulár oznámi, že nemám oprávnenie na zmenu údajov na danom vozidle. Viď obrázok v prílohe. Načítať elektronický technický preukaz takisto nie je možné. Ak to urobím, tak sa mi objaví biela obrazovka a v riadku web stránky sa objaví slovo java. Tak neviem, či opäť je problém linux a java, alebo niečo iné.

Je tam uvedené, že musíte najprv zapísať splnomocnenie.

Nie. Veta znie: Táto služba umožňuje požiadať o výmenu Osvedčenia k vozidlu, ktorého STE VLASTNÍKOM, ALEBO DRŽITEĽOM, ALEBO S KTORÝM STE OPRÁVNENÝ KONAŤ NA ZÁKLADE SPLNOMOCNENIA.
Možnosti sú tri!

Hlavne kľudne. Stačí zadať ŠPZ netreba načítavať technický preukaz. (načítanie technického preukazu mi v Chrome nešlo ani na windowse). Skúšal som svoje auto, ktoré je ale napísané na inú osobu a dostal som rovnakú chybovú hlášku ako Vy. Brat skúšal svoje auto so svojím EID úspešne. Takže ak Vám údaje nesedia a napíše Vám tú chybu, tak si musíte požiadať o splnomocnenie ako píšem, prípadne skúste kontaktovať technickú podporu Minv.

Zdravim,
ak to nepojde ani s uvedenymi hintami, dajte vediet na lepsiesluzby.sk, portal slovenska.digital,
posunieme ulohu zodpovednym

To bolo kľudne…vysvetlil som, čo je napísané vo formulári…Konať môže majiteľ, držiteľ, alebo splnomocnenec. Keďže som majiteľ, nemôžem splnomocniť sám seba.
Auto je napísané na firmu, ktorej som konateľom. Prihlasoval som sa ako tá firma. Potom som sa pre istotu skúšal prihlásiť aj ako osoba. Výsledok je rovnaký.
Samozrejme som skúšal aj verziu iba napísať ŠPZ, to ako prvé. Načítanie TP, až keď toto nefungovalo.

Dobrý deň, tak situácia sa vyriešila. Kontaktoval som centrum technickej podpory Minv. Vypýtali si moju špz a potom mi napísali, že moje údaje opravili. Toto vyriešili v podstate obratom. Následne to už fungovalo a vedel som požiadať o výmenu. Nový veľký technický preukaz prišiel poštou do 2 pracovných dní. O plastový treba žiadať následne znovu. Trochu komplikované, ale funguje to. Info pre ostatných.

4 Likes

Dobrý deň,
manželka taktiež bojuje s daným formulárom po zmene priezviska. Postupne prejde všetkými krokmi, no nikde sa jej to explicitne nespýta na nové priezvisko, reps. na to, ktorý údaj sa zmenil. Neviete, či si to ten systém sám odvodí podľa nového občianskeho preukazu? Resp. vo Vašom prípade sa Vás ten formulár explicitne pýtal na novú adresu?