VRP a podpora tlaciarni

Nenasiel som samostatnu temu pre VRP, ak existuje tak prosim o upratanie temy…

Chcem sa s Vami poradit - aplikacia VRP ma na oficialnej stranke podpory vymenovane len asi 4 mobilne tlaciarne, myslite ze je velka trufalost pozadovat pridanie podpory pre dalsie tlaciarne?

Konkretne nasa firma disponuje stovkami tlaciarni Zebra, ktore sa vyuzivaju pre potreby internych aplikacii a bolo by pre nas efektivne, keby sa dali pouzit aj na VRP.

Skusal som kontaktovat financnu spravu, ale nedostal som sa cez 1st level support, ktory ma naucenu poucku o tom, ze podporovane su len tie 4 typy.

Dik za rady.

1 Like

a skusal si, ci VRP nefunguje so Zebra?

skusal, ta aplikacia ma podla mna hard-coded list kompatibilnych zariadeni, takze nic ine sa ako tlaciaren vybrat neda, aj ked to mas sparovane s mobilom.

Po lahkom prehladani roznych dokumentov to nevyzera dobre pre Zebra, kedze vyzera nemaju produkt, ktory by podporoval specifikaciu Mopria. Ale …

Najprv, ze preco Mopria:

V duchu urcitej interoperability a co najvacsej otvorenosti je IMHO lepsie definovat pozidavku pomocou urciteho formatu/protokolu/specifikacie, nez taxativnym vymenovanim 4 konkretnych produktov.

Ergo bod jedna chapem vcelku pozitivne (kedze Morpia je urcity protokol/specka; aj ked zrejme nie “open”), ale bod dva sa mi nepozdava, lebo sluzi asi iba dvom ucelom:

  1. urcite: zjednodusenie prace dodavatelovi VRP
  2. konspiracna teoria: umele zuzenie trhu za ucelom korupcie

Skuste teda FS tlacit k tomu, aby dosledne dodrziavali specifikaciu Morpia, pripadne aby do VRP zaclenili aj nejake ine specifikacie. Tot aby to neboli 4 konkretne tlaciarne, kedze uz len samotna uvadza 18 vyrobcov s certifikovanymi vyrobkami (vid Certified Products ) - tie vsetky by mohli a mali fungovat s (poriadne urobenou) VRP.

Tak to vyzera, ze ten vendor-lock tam nie je nahodou :wink:

Dopatral som sa k “doplnkovej” aplikacii, ktora zabezpecuje pripojenie inych bluetooth tlaciarni do VRP. Ako inak, je licencovana za prijemnych 75€ za jednu tlaciaren… Pekne :wink:

no len aby to zase nesklzlo do konspiracii, na prvy pohlad HP, Epson, Samsung a Cannon vyzera ako vzorka ktora pokryje tak 90 percent trhu, a zjednodusenie prace sa rovna nizsej cene. Zase to testovat a podporovat na niecom co nikto na slovensku ani nepredava nedava uplne zmysel. Ale ak sa mylim a je nejaka vyznamna ina tlaciaren, ktora umyselne nie je podporovana, tak staci ju pomenovat. A pokial niekto velmi chce, tak moze prerobit driver a dohodnut sa s MF, az ked to nepojde tak sa venujme konspiraciam.
A ako vidiet, tak pre ostatnych je tu aj riesenie za 75 EUR. Nezda sa mi to teda nejake divne, vacsina dostala statne riesenie, mensina ma riesenie od sukromnika. Ak sa niekomu zda ze cena je vysoka, nech to spravi lacnejsie, stat to urcite lacnejsie neurobi.

urcite nechcem konspirovat, velmi rad by som to riesil s MF konstruktivne. preto sa pytam tu, ci niekto nema odporucanie na spravny postup, kedze prvy pokus o komunikaciu z nasej strany isiel do stratena…

btw. nemyslim si ze Zebra je nejaka exotika, na poli mobilnych priemyselnych tlaciarni to je podla mna uplne bezny produkt, podobne ako napr Honeywell, ktory tiez nikde v zoznamoch kompatibility nevidim.

Prave tento typ tlaciarni by mal byt IMHO rieseny co sa tyka podpory, pretoze nejaku laserovu MFP bude sotva niekto vlacit po jarmokoch, vonkajsich prevadzkach a vsade tam, kde chce nieco predat a potrebuje k tomu generovat doklad.

Az na to, ze stranka Tlačiarne používané pri VRP nevymenuva “styroch vyrobcov”, ale “stryri konkretne tlaciarne od troch vyrobcov”. To, ci to je vendor-lock sa da potom ciastocne posudit tym, ze si zistime …

… kto dodava tuto doplnkovu aplikaciu? Ten isty dodavatel, ktory dodava VRP?

Kedze som tak namatkovo nasiel dalsie podobne, tak sotva

Navrhol by som použiť knižnicu, ktorú som navrhol pre môj ovládač:

Je to pod licenciou Apache 2.0, takže nebude problém to použiť. Podporuje to takmer všetko, čo je na trhu.