Volby.Digital - volicske preukazy na prezidentske volby 2019

Prezidentske volby sa blizia a bolo by dobre updatnut web na adrese Volby.Digital

Tiez budu coskoro volby do Europskeho Parlamentu takze by stalo za uvahu zapracovat aj tie.

Do buducna by bolo dobre spravit z Volby.digital miesto kde ludia budu chodit pre ziadosti na vsetky volby.

To-do list:

  • Skontrolovat existujuci kod (GitHub) a tiez pozriet ci je nieco pouzitelne z upravenej verzie co spravili na Hlidacstatu.cz
  • Zmenit ziadost za novu.
  • Aktualizovat emailove adresy na obce/urady.

Ahojte,
planuje sa nejaky update ?, cas sa pomaly krati a ludia uz zacinaju zistovat.

  • volby.digital zatial prazdna
  • minv.sk klasicky prazdne odkazy

Jedine rozumne info tu: https://www.finance.sk/182858-ako-vybavit-volicsky-preukaz/
vyberam podstatnu info o datumoch:
V prípade písomnej či elektronickej (e-mail) komunikácie, musí byť žiadosť o vydanie voličského preukazu obci či mestu doručená najneskôr 15 pracovných dní pred konaním prvého kola volieb, čiže do 25. februára 2019 a pre druhé kolo volieb najneskôr do 11. marca 2019.

Kopec (nielen) mladych bude mimo trvaleho bydliska a toto je jeden zo sposobov ako naklonit hlasovanie spravnym “smerom”.

@Lukas_Humeny ano, dobrovolnici uz pracuju na update. Kazda pomocna ruka je vitana.

2 Likes

v akom jazyku sa to robí? Ja by som rád priložil ruku k dielu, ale som teraz zvyknutý na MS technológie a tam asi nie ste. Viete použiť aspoň moje SQL?

Kvoli zberu osobnych udajov je to nutne cisto client side. Cize javascript.

Spustili sme to. Sirte dalej a uzivajte. Zdrojaky tu GitHub - slovensko-digital/volby.digital: volby.digital

2 Likes

Nejake statistiky:

Poznamka: Converters su ludia, ktori klikli na ten posledny button “zobrazit v emailovom klientovi”. Realne konverzie sa takmer nedaju odmerat, kedze netusime ci to ludia naozaj odoslali.

Na treti krok (tam kde sa to odosiela) prislo tolkoto ludi

Krajiny (podla IP)

image

Ziadne osobne udaje sa nezbierali, vsetko sa deje vylucne na frontende.

2 Likes

:hatching_chick: Testujeme novú štátnu appku :rocket:

Slovensko.Digital je zaradené do skupiny testovateľov pripravovanej štátej aplikácie. Pre predčasné voľby do Národnej rady by mala pokrývať prípady žiadosti o voľbu poštou zo zahraničia.

Ministerstvu Vnútra sme poslali pripomienky, veci sa pohli, otestovali sme aj druhú verziu.

Len čo bude k dispozícii viac informácií pre verejnosť, dáme vedieť. Náš plán je pokračovať s aktivitami okolo volby.digital pre tie prípady, ktoré pokryté nebudú, zvyšok používateľov budeme smerovať na oficiálnu aplikáciu.
#staytuned

4 Likes