Verejné obstarávanie - agilný vývoj - agilná cena?

Čo ak sa počas realizácie zákazky zistí, že niektoré funkčné požiadavky ministerstva sú zbytočné? Dajú sa zmluvy nastaviť tak, aby sa vysúťažená cena dala znížiť?

jednoduchšie bude asi za ten cenový rozdiel dodať niečo naviac = zmeniť požiadavky …
čo ale zase znamená zmenu podmienok pôvodného VO. Ak by toto zistili konkurenti čo nevyhrali VO, napadnú to zase na súde, lebo sa dodatočne zmenia podmienky VO … atď…
Čiže skôr to vidím na dohode odberateľa a odovávateľa (dodáte nám iné požiadavky ale vykážeme všetko ako bolo pôvodne požadované).

1 Like

Nie som sice expert na procesy VO ale nedalo by sa bud/alebo
a) obstarat dielo ramcovo s tym ze uz v sutaznych podkladoch sa definuje moznost ze cast diela si neobjednate? (a teda vsetci uchadzaci nacenuju zakazku s tymto vedomim?)
b) obstarat najprv detalnu specifikaciu riesenia a na jej zaklade obstarat programatorske prace?

Áno, mala by to možnosť, no vidím v nej riziko spomalenia projektu. No nemám s tým skúsenosť. Vďaka,

to jak chces spravit ? dojde nejaka potom kontrola, nku, barskto, a zistia ze polku vysutazenych vlastnosti ten system nema, ale obstaravatel ma nove diskove pole a nedari sa mu vysvetlit zkade. Hm. :slight_smile:

Tu skôr ide o doplnkovú funkcionalitu. Zároveň niektoré požiadavky môžu byť vyriešené jednoducho (možno až povrchne). Žiaden hardware, iba funkcionalita služieb či webu

nie, samozrejme takto sa to neda … myslel som skor take ze … nepotrebujeme fulltextove vyhladavanie, len cez atributy (aj ked bolo v zadani), lebo ved nemame texty vytazene … tak nam miesto toho spravte fazetovanie vysledkov hladania podla 3 atributov …a odfajfkneme fulltext search …