Tvrdé dáta - Štatistiky dátových schránok SR vs. ČR

odporúčam všetkým si pozrieť štatistiky dátových schránok na Slovensku

https://www.slovensko.sk/sk/statistika

508 000 správ ročne

a dátových schránok v ČR

https://www.datoveschranky.info/statistiky-id34635

niekoľko desiatok miliónov ročne celkom od začiatku 331 000 000

autori rôznych strategii a koncepcií by mali brainstormovat a rozmýšľať nad dvomi životnými situáciami s ktorými sa každy občan vo vzťahu s OVM počas života stretne:

  • jednoduché user friendly vyplnenie a odoslanie formuláru OVM
  • jednoduché user friendly doručenie rozhodnutia OVM

až potom diskutujme, či nasadiť neurónové siete a kvantové počítače

1 Like

Pozrel som. Co navrhujes ?

zamerať sa na tvrdé dáta a sledovať jasne merateľné kritéria napr. dĺžku konania, počet právoplatne vybavených vecí, počet elektronických podaní atď.

jasne a zrozumiteľne komunikovať ako budú OVM od 1. augusta doručovať svoje rozhodnutia, ako búdú môcť tieto subjekty jednoducho komunikovať s OVM

Prosim troska to rozved, nejaky som dnes natvrdly.
Edit: aha chapem

Tie statistiky su trochu vagne…

na upvs mi chodi vecinou: “Hromadná notifikácia o zverejnených dokumentoch na CUET”

do ceskej datovej schranky nam vecinou chodia: Pokuty za prekrocenie rychlosti, Vyhrazky z ceskeho rozhlasu a ceskych vypalnikov za autorske prava…

Dufam ze nam nezacnu chodit na slovenske datove schranky vyhrazky od slovenskych vypalnikov za autorske prava alebo podobne nieco…

cesko kratko po spusteni malo ten isty problem ako na SK, nikto ich nepouzival, potom zaviedli povinne pouzivanie pre PO, skuste ale vyhrabat statistiku kolko FO ma v cesku schranku

btw: ja osobne sam neverim ze sa nejake datove schranky niekedy v blizkej dobe presadia, musel by ich zacat pouzivat aj sukromny sektor - ako pouziva postu :slight_smile:

Doplnam dalsie zdroje dat:

(vsetky cisla su k 1.2.2016)

Organy verejnej moci (OVM) uz vyzera zacinaju svoje schranky citat, obcania a firmy este velmi nie.

Hm, toto by mohol trackovat a vykazovat aj NASES. Nieco ako “priemerny vek sprav v schrankach”. Nejaku indikaciu “trendov” by to dalo, aj ked to ma samozrejme este daleko k realnym KPI.

V ČR je, ak sa nemýlim, obojsmerná komunikácia cez DS, takže užívatelia si môžu aj medzi sebou posielať správy, napr. Faktúry, výzvy od autorských zväzov, rozhlas, televízia atď.

v ČR je zároveň komunikácia G2G zabezpečená tiež DS, myslím že nemajú samostatný modul G2G

nateraz určite nie

Podľa štatistiky dobrovoľne aktivovaných schránok je od roku 2009 aktívnych 165 420 schránok (czechpoint)

nuž, sú to tie systémové správy, ktoré spravidla nikto neotvára a nečíta