Testujeme eIDAS

Áno je v širšom význame, lebo s podaním tvorí jeden celok, je s ním spojený. Ale je to len jedna z náležitostí podania.

Predstav si, že podpíšeš čistú A4 paličkovým písmom v rozsahu meno, priezvisko.

Vznikne ti bianko dokument. Úradník vidí iba meno a priezvisko, tak ťa vyzve aby si doplnil svoju podrobnejšiu identifikáciu a to, čoho sa domáhaš, čo žiadaš. A toto všetko tvorí obsah.

Náležitosti podania musia byť vždy vo vizualizovaných podobe, lebo môžeš vykonávať napr. konverziu a stratíš podstatne náležitosti podania.

Zjednodušene, obsahom úradného dokumentu s ktorým bude úradník pracovať, bude v zásade vždy A4 napr. PDF dokumentu zobrazená na obrazovke monitoru. V tejto a do tejto musíš natlačiť všetky náležitosti podania, ako ich predpokladá zákon. tieto obsahové náležitosti podpíšeš a prepečatíš svojim epodpisom, ktorý vytvorí s obsahom jeden celok.
Ideálny stav je, ak je aj samotný epodpis vizualizovaný priamo v podaní A4 na obrazovke , tak ako je vizualizovaný v tvojej žiadosti, keďže je jednou z náležitosti podania.

1 Like

Ten druhy pripad vnimam iba ako otázku komfortu, aby si nemusel písať niečo, čo môžu zistiť z podpisu. Dôležitejší je pre mňa ten tretí prípad, tým to tuším začalo. Môj otec by asi nebol šťastný, keby som predal jeho byt len preto, že sa rovnako voláme. Ináč povedané, ja budem kľudnejší, ak Ti to odmietnu.

1 Like

Už ti odpísali? uplynul mesiac, už by si mal mat spätnú väzbu

1 Like

Nic nula. Nejake ine podanie? Kataster ma asi nema rad.

Ja som dosiel na obecny urad v Dunajskej Luznej po nalepku na odpadovu nadobu.

  1. na chodbe ma stretla suseda z ulice co tam pracuje, ze ako pomoze … reku prisiel som po nalepku na konvu. Zeci mam potvrdenie o zaplateni … a ja reku poslal som vcera do Elektronickej schranky … a ona na to vycitavo:" … joooj pan kuchar … vy ste taky - elektronicky …" . BTW: moje podanie z 8.12. je furt nevybavene.

  2. v prislusnej kancelarii na moje prekvapenie vedeli o tom, ze som poslal potvrdenie. A mali ho vytlacene. Ale zial iba spravu, nie PDF prilohu s vypisom z uctu. Takze chces-nechces, som na mobile nalistoval PDF (mal som pripravene dopredu) s vypisom pohybu na ucte. Toto si pozreli ci tam je spravny (ich) ucet a vydali mi nalepky.

:slight_smile: toto bude este dlllllha cesta

Prvýkrát mi prišlo rozhodnutie podpísané priamo v PDF a teda zjavne ani Slovensko.sk nie je pripravené na eIDAS. Na overenie som si musel nainštalovať Acrobat Reader, lebo momentálne ani zep.disig.sk nefunguje.

Hlasim úspech. Dnes som dostal telefonát že si môžem prísť pre povolenia na prejazd, že sú hotové. Čiže elektronicky 4 mesiace , to čo pri návšteve na počkanie :slight_smile:

3 Likes

Zep.disig.sk funguje, azda najlepšie zo všetkých aplikácii na overenie podpisu.

1 Like

Preukazy uz su v aute … :koala:

Načim by bolo aktualizovať výnos o štandardoch. Napríklad v paragrafe 57e je odkaz pod čiarou 11h, ktorý odkazuje na § 24 ods. 8 zákona č. 215/2002 Z. z. , ktorý bol minulý rok zrušený.

Tato moja sranda z roku 2016 ma pokracovanie. Konanie je prerusene, kedze som tam nic viac nedokladal. Zena to zistila ked chcela LV na poste cez IOMO a vratili jej to s liebesbriefom, ze na LV su 2 konania (zmeny adresy) a oni taky vypis na poste nevedia spravit cez IOMO a treba ist na kataster. Na katastri mi to vytlacili dali tam dva riadky rucne dopisane (konanie x a y) a bolo.

Cize mne z toho vychadza, ze ak je nejake konanie na majetku, tak vypis LV cez IOMO nefunguje vobec. :frowning:

Zaujímavé. Tvoje podania sa nedostali do štandardného stavu “vyznačená plomba”, vtedy by to fungovalo. Za normálnych okolností sa po identifikácii dotknutého LV za cca. niekoľko dní plomba vyznačí.

To by ma zaujímalo, čo na LV “ručne dopísali”.

Ináč tvoje konanie je R-7474/2016 a to druhé má aké číslo? A teraz cez kataster vidno všetky Tvoje 3 adresy trvalého bydliska.

Btw. tipujem že si práve narazil na jednu z vecí, kvôli ktorým kataster zatiaľ nie je vyhlásený za ref. reg.