Tema c. 2: Vyhodnotenie sucasneho stavu informatizacie

Na informatizacia.sk boli spolu s NKIVS zverejnene aj detailne dokumenty, ktore bysvetluju viacere oblasti do hlbky.
Jednym z nich je Analyza sucasneho stavu eGovernmentu.

Potrebujeme sa pozriet na obsah tejto analyzy a zhodnotit, ci naozaj obsahuje to co by sa ocakavalo. Kde su medzery? V com by sme chceli tuto analyzu upravit? Ako lepsie previazat samotnu NKIVS a tuto prilohu? Atd.

Link: http://informatizacia.sk/suvisiace-dokumenty/22701s

Pripomienky a napady prosim posielajte do tohto vlakna do piatku, 4.3.

Rad by som pripomienkoval dokument 9. Komunikačná infraštruktúra, no nie je co pripomienkovat - dokument sa na stranke vobec nenachadza… Bohvie ci to tam vobec do 4.3. zavesia…

k prilohe 5 - klobuk dole pred rozsahom… ale totalne nejasna notacia. Ak sa (asi UML) element vola sluzba cohosi …
Chyba vysvetlenie farieb.
A najskor ani stavy tych projektov nie su aktualne (a to ani ku koncu roka 2015).
Okrem toho Ja by som privital zdokumentovanie komunikacie STRAVEBNYC BLOKOV EA, a nie PROJEKTOV.
Kvoli projektovemu pohladu sa v schemach nachadzaju aj davno ZRUSENE komunikacie a stavebne bloky. Co robi tie schemy este menej prehladne. Chyba aspon zakladna charakteristika komunikacii … (ofline/online, sync / async., JSON/SOAP/…, ) - a verim tomu ze ked uz autori obehli vsetkych aby popisali tie schemy, maju aj tieto info… alebo sa daju vybrat z Meta IS, rep doziadat…
Nemali by sa cele tieto schemy dat vyplut z META IS 2 ? a to rovno v Archimate ? Ak nie … unika mi vyznam MetaIS(2) …

Ani 4.marca este nie je na stranke informatizacia.sk zverejeneny dokument 9. Komunikačná infraštruktúra… V takomto pripade sa da k tomuto povedat len - no comment :slightly_smiling:

Len na vysvetlenie - 4. marca je nas interny deadline v ramci pracovnej skupiny. Ocakavame, ze diskusie k pripomienkam k NKIVS zacnu v najblizsom tyzdni - dvoch, takze chceme byt pripraveni.

… ani 4.4.2016 sa na webe informatizacia.sk neobjavil dokument k detailnemu rieseniu priorit informatizacie v casti 9 - komunikacna infrastruktura… prikladam aktualny screenshot

2 Likes