Systém pre kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky

Pozdravujem,

jedným očkom platformu sledujem, preto prispejem pár vetami v súvislosti s infozákonom. Infozákon by si na platforme možno vyžadoval samostatnú tému.

Pripravil som tri jednoduché vzory, snáď sa jozef.ma nenahnevá, že mu leziem do kapusty :slight_smile:
1 - žiadosť o informácie
2 - odvolanie proti nesprístupneniu informácie
3 - podnet na prokuratúru

Jedna verzia je otvorená, v ktorej môže ktokoľvek obsah vylepšiť, ak bude chcieť. Druhá je zamknutá, ako záloha, ak by sa tá otvorená pod náporom vylepšení “pokazila” :slight_smile:

https://drive.google.com/open?id=1BqGcpqiAbQ_DlPgCc658J8ld9NtWJTULkJ_5nO05NRM
https://drive.google.com/open?id=1Boooq87UxVxsjJQhjI87hu2CJymqg4uD4H7CSnRkYHo

Ešte pripravím podnet na prejednanie priestupku voči zamestnancom porušujúcim infozákon.

Prajem veľa sprístupnených informácií, aby ste sa nemuseli odvolávať.

TP

9 Likes

ospravedlnujem sa, uz preslo 15d a ja som to odvolanie neposlal, trochu som na toto zabudol… je mozne s tym este nieco robit?

@all: Nepouzijeme “engine” z volby.digital na jednoduche generovanie tychto dokumentov?

taketo nieco uz existuje: https://www.chcemvediet.sk/sk/

1 Like

chcemvediet je fajn, ale az pride rozhodnutie, tak tam koncis.

Ping Pong pokracuje. Treti set k nasej ziadosti z februara !!! 2016 zacina ako inak - rozkladom :slight_smile:
https://drive.google.com/open?id=0B7xRFSPoK71RWW5YQWllblNQZ00

1 Like

ale ved chcemvediet.sk obsahuje aj wizard na odvolania / rozklady

To odvolanie ale uz za teba neposle nie?

1 Like

presne potom to už chce niekoho kto sa vyzná v tých právnych kľučkách …

@maly

to by som aj ja rád vedel ?

Neposle, lebo to musi byt pisomne. Vygenerovane PDFko mozes teoreticky po pridani podpisu poslat cez Zelenu postu, alebo cez eID cez Vseobecne podanie - vseobecna agenda, ci ako sa to vola.

1 Like

Ano to som tym myslel.

Sorry, ja som 15 dni nestihol … sa mi to domotalo s dovolenkou a … .tak :slight_smile:

Tak nakoniec sme dostali odpoved od MV SR aj so zverejnenou Štúdiou projektu.

Kvalita scanu je však natoľko zlá, že sme požiadali MV o sprístupnenie čitateľnej verzie. Alternatívne sme dostali ponuku od MV prísť osobne a nahliadnuť do dokumentácie. To je pre nás prijateľné len za podmienky, že si z nej zhotovíme kompletnú kópiu. Preto sa primárne snažíme dostať od MV čitateľnú verziu prílohy ako scan alebo ako konvertovaný doc do pdf.

Časť infožiadosti o zverejnení výsledkov pilotného projektu (bod 6) stále považujeme za otvorenú a budeme k nej podávať rozklad.

tento trik ešte nepoznám :slight_smile:

1 Like

:slight_smile: nové obzory. Ale tak dajme “benefit of doubt” a uvidíme, či sa náš konštruktívny návrh chytí. Boooože, ja umriem na tú korektnosť jedného dňa…

_Dobrý deň, _

v zmysle nášho telefonátu si dovoľujem navrhnúť nasledovný postup. Kedže scanovaná príloha (Štúdia) je veľmi ťažko čitateľná, ale zároveň rozumiem obmedzeniu veľkosti súboru vo Vašich mailoch, navrhujem:
- rozdelenie dokumentu na viac častí (a následne viacero mailov).
- konverziu priamo z .doc do .pdf (namiesto scanovania)

Ak ani uvedené spôsoby nebudú fungovať, rád sa stretnem osobne, ale vopred oznamujem, že by som si zo stretnutia rád odniesol kópiu dokumentácie, aby sme ju následne mohli zverejniť.

Dajte mi prosím vedieť, ako to vidíte za Vašu stranu. Ďakujem.
_S pozdravom, _

Hargaš

3 Likes

Čo takto zaslať súbor na CD? Podľa vlastnej smernice MV je to takto bežné robiť, aj keď teda CD stojí 1,65€.

Alebo poslať priamo .doc? Podľa §18.a štandardov ISVS ak sa obe strany dohodnú, môžu si posielať súbor v hocakom formáte.

Teda nechce sa mi veriť, že by štátny úradník nepoznal vlastné predpisy…

2 Likes

a v žiadosti bolo čo?[quote=“Lubor, post:77, topic:1195”]
ak sa obe strany dohodnú
[/quote]

a dohodli sa?

Kedže konštruktívny postup sa nechytil a dostali sme odpoved, že zaslaním ťažko čitatelnej štúdie považuje MV vec za vybavenú, poslali sme ďalší rozklad. Dnes prišlo potvrdenie, že bol predložený na rozkladovú komisiu.

2 Likes