Systém pre kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky

Uz aj verejne. Oznamili to na ta3.

2 Likes

Uvidime ci o rok nepridu s niecim podobnym zamaskovanym pod inym nazvom…

Ale inak sa mi to zdovodnenie zrusenia :slight_smile:

Ďalšie doplňujúce informácie: Verejný obstarávateľ zrušil dané verejné obstarávanie v súlade s ustanovením § 46 ods. 2 zákona o verejnom obstarávaní, pretože sa v priebehu postupu verejného obstarávania vyskytli dôvody hodné osobitného zreteľa, pre ktoré nemožno od verejného obstarávateľa požadovať, aby vo verejnom obstarávaní pokračoval.

2 Likes

Myslim ze pridu. Cerpat predsa treba.
Sama osebe ta myslienka automatizacie pokut v niektorych pripadoch z mojho pohladu nie je uplne zla. Zavisi od praktickej realizacie samozrejme.

1 Like

ja som ani nekritizoval napad, ale sposob jeho prevedenia a realnej pridanej hodnoty. V podstate automatizacia nie je zly napad ale musi tam byt aj realna uspora a nie naopak +5mil €

Jednoznačne,že nie je zlá tá myšlienka ale mala by sa použiť rozumne a na to treba poriadnu analýzu nehodových úsekov a príčin nehôd. A potom v takých úsekoch by malo zmysel budovať automatické pokutovače … ale taká analýza zatiaľ neexistuje

nejde len o nehodovost, ale aj o vazenie vozidiel. Mne sa moc nepaci, ze tu bezpochyby jazdia pretazene kamiony, nicia cesty a pohoda, sak ich vzdy opravime.

1 Like

S automatickou váhou samozrejme úplný súhlas … kdekoľvek

Ako viacerí viete, ešte v januári 2016 sme poslali na MV infožiadosť o materiály k projektu automatických radarov. Žiadali sme:

  • Štúdia / Akčný plán /Koncepcia, na základe ktorej bolo rozhodnuté o formáte, rozsahu a trvaní projektu
  • Štúdia uskutočniteľnosti a CBA analýza (v prípade, že projekt bude spolufinancovaný z prostriedkov Operačného programu Integrovaná infraštruktúra)
  • Reformný zámer (v prípade, že projekt bude spolufinancovaný z Operačného programu Efektívna Verejná Správa)
  • Ekonomickú analýzu výhodnosti projektu
  • Štatistiku príjmov z vybraných pokút za porušenie pravidiel cestnej premávky v členení za posledných 5 rokov
  • Štúdie a výsledky pilotného projektu, ktorý mal zadefinovať technické, legislatívne a organizačné požiadavky a štandardy pre úspešné zavedenie systému v zmysle úlohy A2.1. vyplývajúcej z Národného plánu BECEP pre SR (http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.php?file=becep/strategia_becep_sprilohou.pdf)

MV SR nám na infožiadosť odpovedalo len v časti “príjmov z vybraných pokút” a zvyšok odignorovalo. Preto sme podali odvolanie. Po viacerých kolách naťahovania sa sme dostali rozhodnutie ministra, ktoré nám dalo za pravdu v tom, že MV SR sa malo vyjadriť aj k ostatným bodom našej žiadosti. Žiadosť teda vrátil na komunikačné oddelenie.

Dnes sme dostali “nové” rozhodnutie z komunikačného oddelenia. A hádajte čo… samozrejme, MV SR sa nevyjadrilo k našej žiadosti inak ako tým, že skonštatovalo, že VO je zrušené. Súhlasíme. VO je zrušené :slight_smile: Všimli sme si to aj my. Ale VO predsa nemá nič spoločné s tým, aké dokumenty sme žiadali a nie je to dôvod na ich nespristúpnenie. Ak tie dokumenty existujú, MV SR by ich malo sprístupniť, alebo zdôvodniť, prečo ich nemôže sprístupniť. Zrušenie VO takým dôvodom nie je.

Takže píšeme ďalšie odvolanie a očakávam, že sa budeme naťahovať ďalšie 4 mesiace, kým sa vôbec dostaneme do bodu, keď sa MV bude musieť vyjadriť k našej žiadosti.

Takto nejak si vedenie rezortu predstavuje víziu “pomáhať a chrániť” v praxi…

3 Likes

Ešte nám napadlo, že možno je len pre MV ťažké venovať sa 5 bodom naraz. Ktovie…možno :slight_smile: Ehm ehm. A tak sme si povedali, že im to uľahčíme a pripravili sme 5 rôznych infožiadostí (na každú otázku samostatnú infožiadosť) a hľadáme 5 dobrovoľníkov, ktorí ich pošlú mailom na ministerstvo :slight_smile:

Nechceme byť úplne zlí a spamovať ministerstvo, a preto hľadáme pre každú infožiadosť len a práve jedného človeka.

Keď sa rozhodneš infožiadosť poslať, napíš sem do vlákna, ktoré číslo si poslal a vymaž tú žiadosť z dokumentu: https://docs.google.com/document/d/1O9rtnyyViPWc7oXj_i12dNu3vjYzJX2lDCiDPbGaQNk/edit?usp=sharing

A potom už ostáva len čakať :slight_smile:

2 Likes
  1. na aku adresu sa to posiela?
  2. mozem tam uviest aj inu adresu dorucenia, napriklad do prace? je tam potrebna? nestaci email?

dvojku som práve poslal a vymazal z G dokumentov

2 Likes
  1. vid. dokument (posiela sa to na email)
  2. staci email a infoziadost je aj tak nastavena

jednotka odoslana a vymazana

2 Likes

cislo 5 vymazane a odoslane

2 Likes

cislo 4 poslana

1 Like

Číslo 3 poslaná.

1 Like

Dakujeme vsetkym za zapojenie! :slight_smile:

@MIJU, @sveatlo, @dusan.plavak, @mrkvost, @robert.kuchar - dajte vediet, ked vam pridu odpovede. Budeme koordinovat dalsie kroky.

My zatial posielame odvolanie na opatovne ignorovanie nasej ziadosti (tej so 6 otazkami).

Prišla odpoveď že registruju žiadosť z MVSR tu:
Dobrý deň,

týmto
potvrdzujeme prijatie žiadosti o sprístupnenie informácií v zmysle
zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám
a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v
znení neskorších predpisov, ktorá bola na Ministerstvo vnútra Slovenskej
republiky doručená dňa

30.06.2016.

S pozdravom

JUDr. Dušana Rovňáková
Tlačový odbor
Kancelária ministra vnútra SR
Ministerstvo vnútra SR
Pribinova 2, 812 72 Bratislava

tel.: 02/5094 4293
fax: 02/5094 4397
e-mail:
dusana.rovnakova@minv.sk

2 Likes

jj, aj mne potvrdenie z podatelne.
R.

vcera mi prislo, ze moja ziadost nesplna nalezitosti, pricom ja som v ziadosti uviedol len e-mailovu adresu a svoje meno.
tu je pdf, co mi poslali:

musim teda uviest aj miesto pobytu?