SW vybavenie škôl

… drobny, a mozno off-topic update: natrafil som na toto: Učiteľské účty RIAM | Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

To v zasade obnasa zriadovanie email kont pre niektorych (neskor vsetkych ucitelov a este neskor vraj aj ziakov), co obratom obnasa nakup sluzieb Outlook 365 zo strany Min. skolstva (volakedy sucast obstaravani EDU NET, dnes neviem). T.j. uplne zadarmo to uz nie je.

Cim mierim k tomu, ze 1) mozno nakupujeme privela (chceme povedzme Oauth2, ale ludia rovno vyfasuju aj INBOX, ci chu alebo nie), 2) komuluju sa u mna naznaky, ze je problem s interoperabilitou (iny OS. iny boreser, menej bezne nastavenia, atd.), 3) GDPR?, 4) a co nestatne skoly? 5) a co interoperabilita nestatnytch skol so statom? 5) …

Co som tym chel povedat: Nie som ucitel, t.j. nemam info z prvej ruky a zatial tie informacie co mam nevydali na vlastne separatne vlakno. Ani to zatial nie je okaty tunel. Len to uz zavana buducim vendor-lock. Ak o tom prosim niekto nieco viete alebo by ste sa do toho radi “montovali”, dajte mi prosim vediet.