Sw pre monitoring

Neviem ci to tu mozem dat, ale vidim, ze je tu dost expertov a teda by som rad poprosil o velmi hrube nacenenie k istemu projektu a moznosti zrealizovania daneho projektu. Jednalo by sa o softver, ktory dokaze na zaklade klucovych slov sledovat internetove clanky, komentare, blogy, diskusie, socialne siete a pod. s tym, ze ich vyhodnoti a posle na prislusne miesta (napr. email). Priklad: Niekto napise komentar o tom, ako sa nieco ukradlo na nejakom ministerstve a ten softver to zachyti a posle na isty email. Bolo by mozne aspon priblizne zistit, co by naprogramovanie softveru stalo a pripadne co by vysli uvodne investicie a dalsie prevadzkove naklady (server atd.), ale to fakt len priblizne, nemusi to byt presna suma, cize ak viete, zeby to jednorazovo stalo cca 30.000-50.000 EUR a mesacne par stoviek na prevadzku, tak to uplne staci. Dakujem vsetkym

Nieco ako https://www.google.com/alerts ? Alebo https://mention.com/en/ alebo tak?

pri google alerts mam pocit ze to neprehladava diskusie a socialne media a to druhe som este neskusal

Otazka znie ci chces cely web, potom to je cenovka ako pre google crawler. Alebo len vybrane weby.

cely web, aj diskusie, aj social media, kazdu zmienku (podla toho, co si user nastavi - keywords)

Ak chces naozaj cely web, tak to ti tam chyba zopar nul v cene.

bez ohladu na to, ci sa jedna len o SK content alebo cely web?

Skusim to neprogramatorsky. Predstav si, ze neexistuje google. Chces najst uplne vsade “Slovensko.Digital”. Ako to spravis? Stiahnes si cely SK web k sebe na disk? Ako vlastne najdes vsetko slovenske? Iba .sk domeny asi nestacia. Ako casto to budes kontrolovat? Ako zistis co sa zmenilo/pridalo? Budes prechadzat cely SK web denne? Kolko to ma asi gigabajtov?

Pomocka pre predstavu od Google.

“Our index is well over 100,000,000 gigabytes, and we’ve spent over one million computing hours to build it”

Pokial sa obmedzime na nejake hlavne weby, tak sa samozrejme uplne meni cele zadanie.

ano, rozumiem ti, len teraz premyslam, ci nestaci kombinacia google alerts a mention.com na splnenie takej poziadavky

mention.com je podla mna metavyhladavac a pouziva len nejake externe sluzby. My pouzivame a najde to dost veci, ale do diskusii to moc nelezie. Podla mna to pouziva nieco ako google alerts + vyhladavanie na FB a Twitter.

Takychto social media monitoring sluzieb su vsak mraky.

takze uz len nieco co by vedelo citat diskusie

Niečo podobné obstarávalo MV SR, orientované to bolo na extrémizmus.
https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/334848
Zišli sa tam ponuky od cca 35 tisíc do cca 60 tisíc. Za tú sumu sa to dá urobiť (sám som dával ponuku).

Zaujimave, dakujem za info
@jsuchal dakujem aj tebe za reakcie

Poznám existujúci komerčný produkt ktorý toto robí, plus naviac vie sledovať aj televízne a rozhlasové kanály. Viem že pri TV a rozhlase zatiaľ nespracúvajú slovenčinu, ale pri Facebookoch by to nemusel byť problém.
Napíšem ti do pošty o čo sa jedná.

V klude mozes napisat aj sem. Pokial nejde o propagaciu konkretneho produktu nad ramec slusnosti alebo mimo temy nemame s tym problem.

Je to Viedenská firma sail-labs.com