Stav informatizácie 6 mesiacov od prijatia NKIVS

Tento týždeň uplynulo 6 mesiacov od prijatia NKIVS. Pripravili sme preto zhodnotenie súčasného stavu a odprezentovali ho na brífingu pre médiá. Viac info v priložených dokumentoch:

Tlačová správa
Poznámky k tlačovej správe

2 Likes

Nuž, je to veľmi slabý výsledok. Zelená len za otvorenejšiu komunikáciu, ku ktorej aj tak boli prinútení zvonku…

a co konkretne chapete pod rezortizmom :), to ze vyhlasene VO ISOHU bolo prerobene podla buducej NKVIS ? :slight_smile:
Ak aj ostatne body hodnotite rovnakou metrikou, “myslim si, tak to tak je” tak to je zase dost sklamanie pre mna. A obecne to zase vyzera snaha kritizovat za kazdu cenu, zmena procesov v state netrva dni, mnohe veci sa nastartovali a kludne ste mohli ovela vyvazenejsie formulovat. Ak teda nebolo cielom len sa dostat do medii s udernymi titulkami.

no v stave ked sa nic nerobi tak ine komunikacia sa neda hodnotit.

a len tak pre verifikaciu: Ktory termin sa neplni ? Mozete uviest aspon jeden, ( ktora strana NKVIS ? ) A doplnujuci, kedze slovo viacero znamena aspon dva, tak potom aj druhy :slight_smile: Ale aj s tym prvym mam problem,

ok, ospravedlnujem sa. Uz som to nasiel.

2 Likes

Tychto par otazok som polozil v ramci Open government week, vo svrtok v ramci panelu venovanemu Otvorenym datam a Otvorenym API cez sli.do. Tieto otazky boli smerovane na vlastnika/gestora dokumentu NKIVS…

Mozno niekto z vas mi bude vediet zodpovedat tieto otazky, pripomienkovat moj pohlad:

NKIVS obsahuje viacero zavaznych ukazovatelov ohladne otvorenych udajov a otvorenych API. Ako sa aktulne plnia jednotlive tieto ukazovatele?

Povinnosti z NKIVS platia aj pre uz existujuce projekty, t.j. do hodnot ukazovatelov sa bude zapocitavat aj uz existujuce projekty, ktore boli zrealizovane pred prijateim NKIVS alebo skoncili v prvom roku ako platila NKIVS?

Povinnosti vyplyvajuce z NKIVS platia aj projekty, ktore su financovane z inych iniciativ ako je OPII a statny rozpocet dedikovany na IT?

Povinnosti vyplyvajuce z NKIVS platia aj projekty, ktoych vlastnikom je sukromny sektor, ale boli financovane z verejnych zdrojov?