Spropagovanie certifikátov + podpísanie VA NASES test pre Mac OS

podpisovanie%202 podpisovanie%204 podpisovanie%205 podpisovanie%206 podpisovanie%207 ![podpisovanie%207|605x377]podpisovanie%208 podpisovanie%209 podpisovanie%2010 podpisovanie%2011 podpisovanie%2017

Zbavime sa niekedy tej Javy? Belgický eID je nativny, integrovaný do Keychain Access, kdezto táto Slovenska JAVA zverina je úplne mimo všetkého a z toho vyplývajú mnohé problémy…Ja by som bol za licencovanie a úpravu belgických appiek. toto co mame teraz je katastrofa.

Hadaj v com je nakodena ta Android verzia apka belgickeho nativneho mobilneho eID. :slight_smile:

Vsak je to Python a pre iOS Swing? :grinning::sunglasses::grin:

Swift je môj tip (alebo jeho obdoba na Androide)

podla vsetko je to java, ale konkretny jazyk skutocne nemoze za to ako vyzera vysledok

1 Like

Nejde o vizuál, skôr o funkcionalitu a integrácie :grimacing: plus, vcelku pomáha ak je UI v súlade s Apple HIG

Mozem blbu otazku? Kolko aplikacii ste uz naprogramovali? Lebo to co pisete nedava vobec ziadny zmysel. Porovnavate JAVA klienta na desktope s nativnou app na mobile.

Žiadne. Nemám s developmentom aplikácii (v akejkoľvek forme) žiadne skúsenosti. Čo konkrétne nedáva zmysel? V prvom poste som sa posťažoval na zúfalý stav desktopovych aplikácii eID na Slovensku a priradil som dôvod tohto stavu JAVE, oproti nativnym aplikáciám v. Belgicku. Ich appky som si vyskúšal a priznám sa, sú na úplne inom leveli ako u nás. Vyzdvihol som natívnu integráciu do systému. Potom ste sa má spýtal na mobilnú app, to som odpovedal (tipoval). @vliv2 podotkol že programovací jazyk nemôže za to ako vyzerá výsledok. Ja som to pochopil tak, že naráža na vizuál a UI, tak som odpovedal. Z mojich skúsenosti, JAVA aplikácie sú vždy katastrofálne a neporovnateľne horšie s akýmkoľvek nativnym riešením. Takze tak.

Podla mna je si ovela dolezitejsie ako programovaci jazyk vsimat dodavatela :slight_smile:

Ako spotrebiteľovi a konečnému (heavy) userovi záleží hlavne na tom, ako to funguje (celkove UX).

PS: Extrémne ma irituje (aj z právneho hľadiska) to, že sa na development eID využíva cca 70% prostriedkov na natívnu Win app a zbytok na multiplatformové riešenie (teda fungujúce aj pod Win). Z dôvodu ako tu development týchto aplikácii funguje by som bol najradšej, ak by sa tieto riešenia licencovali zo zahraničia.

nativna aplikacia moze byt pisana v comkolvek a tu beID je zrejme v jave, to ze nativna kniznica vyuziva lepsie prostredie ako nieco co je html based je pravda. ale to skutocne nie je o jazyku. toto je skutocne o open api aby nativne aplikacie mohli robit male firmy

Ok, to znamená, že ak je app napísaná v JAVA, nič nebráni developerovi, aby pracne zapracoval integrácie v nativnej rovine(napr. system clipboard, Keychain Access, natívne napojenia na cloud sluzby, handoff/contiunuity a pod.)? Viem si predstaviť že to musí byt dosť komplikovane a pripadá mi, že nakodenie v jazyku, ktorý je nativny pre tu ktorú platformu, kde integrácie sú už inherentne implementovane, bude oproti tomu hračka. Napr keď som developerovi JAVA app na macOS povedal o nativnych funkciách macOS/iOS, CoreML a pod., tak som si vypočul iba zhluk výhovoriek prečo to nepojde. Ja to hodnotím veľmi povrchne, nikde som netvrdil že sa do toho rozumiem, ale myslím že mám právo ako konečný užívateľ mat na to názor = JAVA skúsenosť je zlá, natívna app = skúsenosť pozitívna.

A sme doma. Lebo swift na androide je asi to co java na ios. :slight_smile: https://github.com/apple/swift/blob/master/docs/Android.md#does-this-mean-i-can-write-android-applications-in-swift

Lenze Java je nativna pre Android.