Slovensko.sk / všeobecná agenda / príloha 28M

  • vytvorím všeobecné podanie pre mesto Košice
  • k podaniu som pripojil prílohu ZIP s velkosťou 28M
  • pri odosielaní chybove hlaśenie - Pri odosielaní sa správy sa vyskytla chyba
  • ukladám správu do rozpracovaných
  • opätovne skúšam odoslať - rovnaká chyba
  • o chviľu dorazí správa z UPVS o odoslaní podania - správa je stále v rozpracovaných
  • napišem na helpdesk
  • o 4 hodiny neskôr pišem znova
  • odpoveď : Vaša požiadavka 172116 je v riešení na technickom oddelení
  • na druhý deň prichádza doručenka od OVM
  • správa je stále v rozpracovaných
  • napišem na helpdesk
  • deň 3 - čakám na odpoveď
  • deň 4 - čakám na odpoveď
1 Like

Ked uz si zacal s veselymi historkami Tak pridam jednu aj ja:

  • 4.- 5.7.2018 (cele dva dni) evidujeme nefunkcnost stahovania sprav zo schranok klientov - z dovodu zlyhania pri volani sluzby EKR/getMessage - stale sa vracal response s chybovou hlaskou " Pri spracovaní požiadavky sa vyskytla chyba."
  • 9.7.2018 pisem na helpdesk a ziadam ich o stanovisko k tomuto vypadku, nakolko citim potrebu klientom vysvetlit, preco im dva dni nechodili ziadne spravy. Zaroven do Nasesu posielam request/response z volania uvedenej sluzby (z prveho dna vypadku - zo 4.7.)
  • po 3 dnoch cakania mi odpovedaju, ze 4.7. mali problem (o com samozrejme viem, kedze na jeho vysvetlenie som sa pytal) a zaroven odomna ziadaju requesty/responsy z 5.7. (asi nepochopili, ze z mojho pohladu islo o jeden problem trvajuci 2 dni). Req/Resp im samozerejme posielam…
  • Po 11 dnoch upenliveho cakania na zarak (na odpoved) mi od nich prichazda nasledovne - citujem: “V čase kedy ste nás kontaktovali, sme evidovali problém. Daný problém bol odstránený. Za spôsobené komplikácie sa ospravedlňujeme.

Takze klobuk dole, ako rychlo a jasne dokazali zaujat k nasmu problemu stanovisko…
P.S.: …klientom som sa samozrejme rozhodol radsej nic nevysvetlovat… Jednoducho, na Slovensku(.sk) je to tak! :wink:

2 Likes

môjmu podaniu plynie zákonná lehota a keďže mám doručenku, po 30tich dňoch to ešte len začne byť veselé.

1 Like

Inak tuto vidim pri integracii jednu potencialnu dieru. Ti co posielaju podania cez G2G tak musia poslat do G2G aj spravu SentToOutbox, ktora to vlozi do priecinka odoslanych sprav subjektu co to akoze poslal.

Kedze G2G je asynchronna rura, kde odpoved je OK alebo zle (ktovie co sa validuje), tak sa teoreticky moze stat, ze medzi volanim poslania podania a volanim sendtooutbox sa udeje nejaky problem (ci uz na strane upvs alebo u mna alebo po ceste) a jednoducho to druhe volanie neprejde. Clovek teda nebude vidiet co odoslal v schranke. System to uz v zivote nemusi vediet zopakovat, kedze token z IAMu vyprsal a ten subjekt sa tam uz nikdy nemusi prihlasit.

Nerozumiem uplne preco to sendtooutbox negarantuje priamo to volanie co tam posielam prvy krat.

Distribuovane transakcie 101.

2 Likes

deň 5 : helpdesk : správa bola odoslaná a nachádza sa v schránke adresáta

  • správa je stále v rozpracovaných

Pravdepodobne vysvetlenie problemu, UPVS ma limit 50 MB na velkost spravy, prilohy sa koduju do base64 kde je overhead, vychadza na cca tych 28 MB…
Nic to nehovori o spravani helpdesku ale je mozne ze si s tym L1 neporadi a presnejsiu hlasku nedostali

ten subor ma po uuencode -m velkost 38M. ale to nevadi, keby to podanie nebolo odoslane.
ale bolo odoslane napriek chybovej hlaske a neobjavilo sa v odoslanej poste.
a na otazku preco je stale tam, odpoved :
Presun správy z priečinku rozpracovaných do odoslaných je možné vykonať na základe Vašej žiadosti.