Slovensko.sk: Indikatívna cenová ponuka - Vyhľadávací nástroj + SEO

Ahojte,
z NASES mi prišiel e-mail s predmetom “Žiadosť o indikatívnu cenovú ponuku - Vyhľadávací nástroj + SEO”. Pre Slovensko.sk. Potešil som sa, že majú v záujme riešiť vyhľadávanie na Google. No v predmete zakázky je “SEO + naprogramovanie lepšieho vyhľadávania do Slovensko.sk”. To sú úplne odlišné veci a nepoznám žiadnu dobrú SEO agentúru, ktorá by bola schopná naprogramovať dačo do Slovensko.sk.

Otázka: Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Nejak ich skúsiť presvedčiť, že to nemá zmysel a bolo by lepšie rozdeliť?

Este ma napadlo, ze ci tym SEO nemyslia nahodou optimalizaciu len interneho vyhladavania.

Kiež by to tak bolo :).
Prikladám predmet obstarávania:

  • Predmetom obstarávania je funkčná optimalizácia portálu slovensko.sk pre všetky štandardne používané vyhľadávače.
  • Efektívne zapracovanie prvkov optimalizácie do systému a zaručená funkčnosť na dlhodobé obdobie.
  • Navrhnutie optimalizácie, ktorá by bola ľahko upravovateľná zodpovednými osobami za obsah zverejnený na portáli slovensko.sk.
  • Dodanie a nasadenie moderného a efektívneho vyhľadávacieho nástroja, ktorý dopĺňa optimalizáciu portálu slovensko.sk pre vyhľadávače a zabezpečuje plnohodnotné využitie portálu používateľmi. (Zabezpečenie nového CMS je predmetom samostatného RFI.)

Súčasťou je aj tento obrázok: https://imgur.com/a/vj0rsJy

Su tam aj nejake informacie k sucasnemu CMS? Ved toto s nim velmi suvisi a pokial sa tam nebudu dat nastavovat nejake veci, tak to moze velmi rychlo zakapat. Nehovoriac o nejakej sitemape alebo robots.txt to sa bude robit asi nanic mimo aktualneho CMS.

Jediné zmienky o CMS sú “Nežiadame od dodávateľa CMS, aby robil samotnú SEO optimalizáciu, ale aby zapracoval zmeny, ktoré z nej vyplynú” a ďalej, že “Zabezpečenie nového CMS je predmetom samostatného RFI”.

Ja moc ani nerozumiem, čo znamená “indikatívna cenová ponuka”, má sa zaslať e-mailom do 10.8… Či si tým náhodou nerobia len nejaký prieskum alebo čo. V týchto veciach sa vôbec nevyznám.

Podla mna sa tym mysli nieco ako RFQ (v ramci RFx). Bud na to uz RFI prebehlo, alebo si je zadavatel isty tym co chce a tak RFI preskocil a hned si pyta “price quote”. Kazdopadne nejde o ziadnu zavaznu cenovu ponuku, urcite si tymto zistuju len “cenovy ramec”, ze co by ich to asi tak mohlo stat a koho pripadne oslovit do RFP…

…oni teraz oslovili viacero dodavatelov takto, cize nie si sam…od kazdeho/vacsiny ocakavaju, ze im posle cenovu ponuku…toto potom pouziju pri definovani PHZ (predpokladanej hodnoty zakazky) v ramci planovaneho VO…

…mna by zaujimalo, ze ci poslali este nejaku dalsiu instruktaz, ze napr. v akej strukture si predstavuju tu vasu cenovu ponuku…ci ocakavaju jedno cislo a nic viac, alebo to chcu mat nejak po polozkach (aktivity, pozicie, …), ci vam dali aj priestor na vas popis realizacie, pripadny navrh, ci mate moznost si vyjasnit nejasnosti a pod…

Ďakujem za odpoveď, už je mi to jasnejšie. Takže možno ich pôjde ešte presvedčiť, nech to rozdelia.

V inštruktáži stojí len “pošlite Vašu indikatívnu cenovú ponuku bez DPH v súlade s opisom predmetu zákazky”. Predmet zákazky má 4 časti, tak asi myslia naceniť každú zvlášť. To mi celkom dáva zmysel. Tiež vyzývajú, že ohľadom otázok ich môžme kontaktovať.
Ak si takto robia prieskum a so získanými odpoveďami budú reálne pracovať, idú na to celkom správne.

…klucove je, ze ci je ich zamer jasny a vies ho nacenit, alebo mas otazky a tie predlozis a ako ti na ne zareaguju…teda ak tam su veci, na ktore nemysleli podla vas, alebo tam vidite rizika a upozornite ich na to, ci ich vo finale zohladnia…