Slovensko.m.digital

Ahojte,

existuju uz nejake plany ako dostat slovensko.digital (a potencialne aj cesko.digital) k uzivatelom prostrednictvom ich mobilnych telefonov?

Ak ano, rad by som sa zapojil.
Ak nie, rad by som ich nastartoval.

Viem, ze aktualne stranky su responzivne ale nativne aplikacie by dokazali priniest pridanu hodnotu navyse si myslim.

Ja osobne som napriklad uz 2x vyuzil moznost odoslat ziadost o volebny preukaz. Vedel by som si predstavit, ze by som na to mal aplikaciu, do ktorej by som si na zaciatku nastavil osobne udaje (lokalne ulozene a zasifrovane) a nasledne by ma pred nadchadzajucimi volbami upozornila, ci si nechcem zaziadat o preukaz. Vsetky informacie by uz vlastne mala a email so ziadostou, by dokazala vygenerovat a predat do emailovej aplikacie. Uzivatel by uz email len odoslal.

1 Like

Nápad je to dobrý a dokonca tam aj s navody.digital smerujeme len nejako nechápem, že prečo by to mala byť Natívna mobilná aplikácia.

V prvom rade som tu novy, takze hlavne sa snazim zistit, ze aky je aktualny plan. Ake technologie zvazujete?

Co sa mobilnych aplikacii tyka, z vlastnych skusenosti viem, ze nativna aplikacia (pokial sa neodflakne) je vzdy lepsia ako multiplatformove riesenia. Ale chapem, ze takyto projekt musi riesit aj to, ci na to bude mat dostatok contributorov, ktori sa vyznaju v danej technologii.

1 Like

Praveze nie je. Zalezi od toho ako casto to pouzivas, ake funkcionality mobilneho zariadenia potrebujes naozaj vyuzivat, ci to ma fungovat offline a v neposlednom rade kolko bude stat vyvoj/udrzba/podpora na viac platforiem.

Pragmaticke uvazovanie je toto

Ano, ked do hry vstupuju nejake obmedzenia, ale myslel som ciste z pohladu uzivatelskej privetivosti a komfortu. Ale vo vysledku to nie je podstatne - nesnazim sa zacat flamewar native vs. multiplatform :smiley:.

Som sem neprisiel na to aby sa cele slovensko.digital (pripadne navody.digital) robili ako ciste nativne appky a potom by sa musela vsetka praca robit dvakrat a nemal by na tom kto robit.

Naopak, prisiel som sem s tym, ze chcem ako iOS (potencialne Android) developer tiez prilozit ruku k dielu a ponuknut doplnkovu aplikaciu - napriklad k tym volbam.

Je nejaky dovod preco takuto aktivitu nepodporit a nerozsirit slovensko.digital komunitu o mobilnych vyvojarov tam kde je nejaky uzitocny napad?

1 Like

Samozrejme sa nebranim mobilnej aplikacii, kde to ma zmysel. Nakoniec nie si prvy ani posledny, kto tuto temu otvara. Horsie je to s tymi uzitocnymi napadmi. Zatial sme ich tu vela na nativne apps nenasli.