Slovensko.Digital na WebUP Žilina

Na prvom WebUP stretnuti v Ziline budem rozpravat aj o Slovensko.Digital. Pridte a ak poznate niekoho z okolia pozvite ho. Vidime sa!

Web UP je stretnutie nadšencov pre vývoj webu a súvisiacich tém v Žiline. Historicky prvé stretnutie sa uskutoční 14.07.2016 v Smer Music Bare. Pripravili sme pre vás skvelé témy. Príďte si ich vypočuť, dať si pivko a pokecať o web technológiách s rečníkmi a medzi sebou. Pizzu platí Azet.sk.

Témy:

SQL Optimalizácia v praxi (Ján Suchal, @jsuchal)

Ako funguje query planner v PostgreSQL? Pristupovanie k indexom, vykonávanie joinov, agregácia a pipelining. Pozrieme sa aj na optimalizáciu dopytov využitím WHERE podmienok, ORDER BY a GROUP BY. Kompozitné, parciálne a funkcionálne indexy a ďalšie chuťovky, čo ponúka PostgreSQL. A zbúrame tiež niekoľko mýtov o relačných databázach a denormalizácii.

Thumbor - generovanie (nielen) náhľadov on the fly (Marián Škubák)

Zabudnite na generovanie náhľadov pri uploade alebo cez crony. Thumbor je smart open-source služba, ktorá to vie vyriešiť on-demand. Zistíte čo všetko dokáže, ako sa nasadzuje a používa v praxi.

Slovensko.Digital - (Ján Suchal, @jsuchal)

Čo je to Slovensko.Digital, čo robíme a prečo by to malo zaujímať aj programátorov, analytikov a vôbec ľudí v IT? O tom ako sa môžete zapojiť a čo plánujeme v najbližšej dobe.

1 Like

Prezentacia z WebUPu https://drive.google.com/open?id=0B9NwG_x89B0-b3E3aklIdDc0UEU

Z mojho pohladu:

Vyborna atmosfera. Prislo odhadom cez 50 ludi. Ludia sa pytali ako sa mozu zapojit a co chystame a co teraz robime. Vela ludi nas vnima najma cez kauzy a volby.digital - kedze negativna emocia sa siri ovela lahsie a castejsie cez media. Pritom pravdou je, ze investigativa a “taketo to domace watchdogovanie” nam zabera asi najmenej casu z toho co realne robime.

Prekvapilo ma kolko ludi poznalo Slovensko.Digital (este predtym ako si to pozreli na evente) - drviva vacsina. Pri podobnych prezentaciach to tolko nebyva.

Kedze ma furt niekto pozyval na pivo, na viac hriechov sa nepamatam.

Fotky tu https://www.facebook.com/smermb/photos/?tab=album&album_id=1663431517313467

Az bude videozaznam, zavesim ho sem.