SHMU - Nákup vysokovýkonného výpočtového systému a jeho implementácia do infraštruktúry SHMÚ

Takze o toto sa teraz snazime u nas na SHMU.
Nákup vysokovýkonného výpočtového systému a jeho implementácia do infraštruktúry SHMÚ
https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/383315

Systém pre zálohovanie a archiváciu dát
https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/383314

Vopred dakujeme za komenty.

komenty akeho typu mas namysli? ved to VO uz je vyhlasene…

…v superpocitacoch sa nevyznam, cize skor by som sa teda na zaklade tvojej vyzvy reagoval na:

  • kladne hodnotim spristupnenie zdrojoveho kodu modelu ALADIN pre uchadzacov pre potreby testu,
  • pravo na spristupnenie zdrojoveho kodu modelu ALADIN ma kazdy uchadzac, alebo len ti, ktori splnania podmienky ucasti?,
  • ak spravne rozumiem Opisu predmetu zakazky, tak model ALADIN nie je predmetom tejto zakazky, je len spristupneni ako pomocka na realizaciu vykonovych testov,
  • ako by SHMU reagoval, keby uchadzac zasahom do zdrojoveho kodu modelu ALADIN dosiahol pozitivny efekt pri zatazovych testoch a teda by vedel deklarovat, ze nim ponukana cena bude rovnaka alebo nizsia ako je cena konkurencnych ponuk?,
  • kladne hodnotim, ze sa ide systemom ekonomicky najvyhodnejsej ponuky,
  • na zaklade coho bol identfikovany pomer 30/70 pre jednotlive kriteria a preco kriterium technickej urovne ma teda 30% podiel, ked v pripade rovnakej vysky ponuky je toto kriterium “k.o. kriterium”?,
  • ktore zo subkriterii kriteria technickej urovne SHMU povazuje za dolezitejsie?,
  • ako SHMU identifikovalo podmienku obratu min. 5 000 000,- EUR za posledne 3 roky vzhladom na PHZ?,
  • kladne hodnotim, ze v technickej sposobilosti sa za dodavku rovnakeho alebo obdobneho charakteru povazuje nielen domena SHMU (pocasie, klima, …), ale aj komplikovane vedecke alebo priemyselne vypocty

…a tu by som reagoval na:

  • ako SHMU identifikovalo podmienku obratu min. 3 000 000,- EUR za posledne 3 roky vzhladom na PHZ?
  • SHMU na expertov pozaduje pomerne jasne referencie na projekty a aktivity, ktore v ramci projektov mali robit. Je teda nutne este pozadovat aj certifikaty na nieco, co zdeklarovane projektami a referenciou, ktori si vie SHMU overit?,
  • SHMU v zmysle oznamenia pozaduje zrealizovanie dodavky za 70 dni, co je cca 2,5 mesiaca…okrem dodania riesenia sa pozaduju klasicke manazerske vystupy (komunikcna matica, eskalacna matica, navrh plnenia etap, harmonogram etap), potom technicke vystupy (navrh dizajnu riesenia, …) a aj sluzby spojene s migraciou existujucich dat, navrhnut a implementovat klasifikaciu existujuich dat…nie k dispozicii popis/priblizenie sucasneho stavu…moj pocit je, ze 70 dni je na toto vsetko ambiciozny termin.

Tento rok bude mat SHMU novu webovu stranku

1 Like