Rozhodnutia.sk - slovenským súdom miznú rozsudky

Ahojte,

chcel by som dat do pozornosti stale sa stupnujuce vypadky stranky ministerstva spravodlivosti, na ktorej by sa mali zverejnovat rozhodnutia slovenskych sudov od roku 2012.

Bohuzial, neviem ci z nedbanlivosti kompetentnych alebo umyselne, prestala najskor toto leto fungovat DNS domena rozhodnutia.sk a k rozhodnitiam sa dalo uz len pracne preklikat z hlavnej stranky ministerstva. Nasledne v septembri zmizli online nahlady rozsudkov, rozsudky sa uz nedali prehliadat online ale iba stahovat, co pracu s portalom znacne obmedzilo (dovtedy sa dalo v nahladoch rozsudkov listovat online).

Momentalne ale dokonca zmizli zo stranky aj samotne rozsudky a pri pokuse o nacitanie atranky sa obcan uz asi tyzden dostane len ku chybovej hlaske (vid obrazok)

.

Navyse, kedze aj https://otvorenesudy.sk zbiera data z rozhodnutia.sk, prestali fungovat aj niektore rozsudky na otvorenesudy (transparency international).

Pisem to sem, ak by mal niekto zaujem sa to presetrit.

EDIT: momentalne (4.11. 02:32) sa mi k rozsudkom akymsi zazrakom podarilo dostat, no ostatne body mojej spravy dalej platia (zmuznute nahlady tj. akysi downgrade, nefungujuca dns domena etc.) a navyse myslim, ze by to nemala byt loteria ci sa clovek dostane k rozsudkom alebo chybovej hlaske.

chybu treba zrejme hľadať v technologickom zázemí služby, jednoducho železo nestíha