Reply to: Pripomienky: Strategická priorita Bezpečnosť

Continuing the discussion from Pripomienky: Strategická priorita Bezpečnosť:

Btw preco sa do diskusie neda vlozit normalny reply?

Trochu kreativity k teme:

Co keby sa do narodnej koncepcie zakomponovalo nieco v zmysle ze kazdy kto dodava nejaky system statu, tak by mal zabezpecit nejake testovacie rozhranie ekvivalentne s ostrym systemom s rozdielom ze su tam iba testovacie udaje. A ked sa zabezpeci toto, mozno by nebolo odveci motivovat ludi nech to poriadne hacknu a zdokumentuju nejaku bezpecnostnu dieru alebo daju nejaky rozumny navrh na vylepsenie - za financnu odmenu.

A mimochodom co som pozeral ten dokument, tak je pekne ze sa odvolavaju na ISO 27001 ale problem je, ze takato certifikacia nie je uplne lacna, respektive je to o tom urobit si par firemnych dokumentov popisujucich rizika a pod… To sa da lahko kupit od niekoho kto to uz ma a potom je to uz iba o aplikovani procesov vo firme. Takze by to ani nemuselo byt take drahe… Pointa co chcem povedat je hlavne v tom, ze ked som sa chcel zucastnit jedneho tendra, tak som potreboval ISO 9000 a 27001 a som skusil kontaktovat asi 10 certifikacnych spolocnosti a ani jedna mi neodpisala ako postupovat… Takze usudzujem ze tu je problem aj s tymto, a riesenie je npr ze certifikacne spolocnosti by mali mat verejny cennik a jasne procesy ziskania certifikatu. (Btw, do toho tendra sme nakoniec nesli ale tuto podmienku sme mali vykrytu blbym zobratim do konzorcia niekoho kto to ma)

Myslim ze sa da vlozit normalne reply. Aspon mne sa to podarilo. A si zaradeny v danej pracovnej skupine ? Mozno preto mas problem (ak nie si).

Penetracne testy uz vykonava csirt, bez potreby nejakeho testovacieho rozhrania. Limitovat IB na ziskanie ISO 27001 cert je zufalo formalny krok (skonci to casto pri “papierovom” rieseni problematiky bez praktickych realnych efektov - cest vynimkam).

Nerozumiem preco ti nikto neodpisal kvoli iso cert. Ved si pre nich potencialny klient. Oslovoval si tychto ? Ci sa nahodou neoslovoval takych co to nerobia.

http://www.snas.sk/index.php?p=4&l=sk&ts=1&id_druh=14