Register fyzickych osob

Stare hriechy. Gratex bol vyluceny lebo chybala peciatka, ostal len Ditec.

Dobra robota @Martin_Turcek

1 Like

…ja som zazil zasa situaciu, ked v ponuke chybal podpis osoby na CV, alebo nieco podobneho charakteru…kontrolu realizoval iny kontroly organ ako UVO a ten to povazoval za pochybenie v ramci sutaze a navrhoval korekciu na dane VO vo vyske cca 20-25%…

…islo o kontrolny organ, ktory realizuje pravidelne kontroly v ramci eurofondov, nakolko ma nastarosti certifikaciu vydavkov predtym ako su vykazovane smerom na EK na preplatenie…cize tento organ je “vzorom”, definuje standardy a urcite vzorce spravania sa podla ktorych jednotlive OVM mozu nasledne postupovat a robit aj “nezmyselne” rozhodnutia…cize uplatnenie korekcie/vylucenie uchadzaca, kvoli tomu, ze chyba podpis alebo peciatka a pod…

…nech UVO da stanovisko, ci chybajuca peciatka alebo chybajuci podpis je dovod pre vylucenie/korekciu…

Snad sme v EU, peciatka nikde v ziadnom EU tendri nemoze byt dovodom na vylucenie alebo nase pravo nema byt kompatibilne z EU pravnymi normami a zvyklostami? Chyba j, ze EU nepokutuje nase urady za taketo zvrhlosti.

1 Like

Toto sa trochu riešilo pod statusom Adama Valčeka(sharoval to). Neexistuje právny predpis, ktorý by kázal firme mať pečiatku štatutára, ani neexistuje právna definícia pečiatky štatutára (narozdiel od podpisu).
Gratex má v orsr popísané, ako sa podpisuje a pečiatka sa tam nespomína, ide o diskriminačnú požiadavku. Divím sa, že sa k tomu ÚVO nevyjadroval v protokole.
Ale Gratex v tom tiež nie je čistý samozrejme … Ale dvojobálkový systém je výhra, úradníci nevedeli, čo s tým, keď im prišli dve ponuky, tak Gratex vylúčili. A zrejme až potom, keď otvorili kritériá, zistili že však všetko v pohode, ponuka Gratexu je vyššia ako tá od Ditecu :))

  • položkové ceny sú total hausnumerá. Jednu položku dodá Gratex 7krát lacnejšie, druhú zasa naopak …
1 Like

Presne tak firma sa podpiusuje tak ako ma uvedene v obchodnom registri a vobec nemusi mat peciatku