Register a identifikator právnických osôb

Ja som zvedavy pri takto nastavenej SLA (4 hodiny reakcia, 24 do fixu) ako bude fungovat ten slavny uradnicky portal, kde si maju uradnici hladat vypisy (napr. z RPO) sami.

no to som sa aj snazil tym povedat, keby mali 1h, 4h nahradne riesenie, 8h fix od momentu nahlasenia v ramci 8-17h, tak by to bolo zrejme vyhodnejsie :slight_smile:
a este to nehovorime o systemoch inych OVM, ktore su (alebo minimalne by mali byt v kratkej buducnosti) dost naviazane na RPO…

1 Like

Skuste si v rpo vyhladat Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky. Ako statutar je tam stale Imrecze. Posledna aktualizacia udajov 13.06.2018.

WTF? Referencny register?

Mame k dispozicii popis API tohto úžasného systému? Podarilo sa niekomu scrapovat odtialto dáta? Potreboval by som DB všetkých ICO na slovensku a nechce sa mi platiť externé služby keď to máme vďaka digitalizácii a eGov zadarmo k dispozícii :slight_smile:

https://ekosystem.slovensko.digital/ a tam pozri RPO, mas api, mas SQL endpoint, podla lubovole.

2 Likes

Caute. Narazil som nahodou na odhad migracie RPO do vladneho cloudu. Nemate odhad, ze zdrojov mina vas RPO ekosystem?
V studii na migraciu je to v jednej kope s volebnym informacnym systemom a ak som to dobre spocital, tak tam je poziadavka na 445 CPU a 2036GB RAM :slight_smile: Jasne, ze to su asi vsetky mozne prostredia, ale aj tak sa to zda byt vela…
Feasibility studies (gov.sk)

1 Like

Nechcel som Ti veriť ale fakt je to tak. … toto už ne možno ani nazvať plytvanie. Nie sú to CPU síce ale vCPU (jadrá) ale aj tak je to strašne veľa.
Je to dôsledok situácie keď vládny cloud “je zadarmo”.

Tak studie toho znesu vela, ale aby toho nebolo v skutocnosti este viac.:slight_smile:

Ano je to dosledok toho ze vladny cloud je “zadarmo” - a vsetci vieme ktore veci su najdrahsie :slight_smile:

Otazne je ci to nie je aj politikou cloudu a ponukanymi sluzbami na urovni ponuky 4 typov servrov - mozno tam kde potrebujem viac RAM nepotrebujem tolko procesorov a kde potrebujem vykon zas nepotrebujem tolko RAM a rozhoduju sa vzdy podla jednej hodnoty ktora je limitna. Viem si zivo predstavit ze vsetky DB aj v testovacich a integracnych prostrediach budu 8cpu a 32GB ram. To bude licenci Oracle.

Viem to celkom presne :D, ale neviem ci sa to da uplne porovnavat, kedze netusim co to RPO tam este vselico ma.

Nam cely ekosystem bezi na takejto masinke x 2 + 1 dalsia na staging prostredie, ale su tam vsetky nase projekty okrem govboxu (ten ma separe vps) a projekty OZ (navody, redflags) maju tiez vlastny VPS.
image

Spokojne si to odfukuje.

1 Like

Jedinou cestou je spoplatniť vládny cloud - napríklad ak by sa využité zdroje museli platiť z rozpočtu rezortu / OVM, ktorý to využíva. Toto čo si napísali by stálo aj v AWS 12 tisíc € mesačne (bez licencií). Za 3 roky takmer pol milióna Euro.
… ale z cudzieho (štátneho) sa rozhadzuje ľahko.