Red Flags: Zvyšovanie úžitkovej hodnoty digitálnych služieb pre občanov, podnikateľov a inštitúcie verejnej správy

https://www.nases.gov.sk/vyzva-k-verejnemu-pripomienkovaniu-studie-uskutocnitelnosti-s-nazvom-zvysovanie-hodnoty-digitalnych-sluzieb-pre-obcanov-podnikatelov-a-zamestnancov-verejnej-spravy/index.html

13.3.2018 Verejne prerokovanie studie.

nemam slov …

Inak nezacal sa tento projekt pripravovat este pokial ste sefovali NASESu Vy?

samozrejme zacal, RZ sa pripravoval davnejsie

Spravil som novy draft hodnotenia, privitam pripomienky.

…ak som dnes pochopil prezentaciu zastupcu Nases na ITAPE spravne, tak jednotlive casti tejto studie budu realizovane ako samostatne mensie, lacnejsie projekty…

…budu aj samostatne obstaravane? verejnou sutazou, ci PRK?..

1 Like

NASES podpisal zmluvu s SKIT na modernizaciu UPVS.

https://crz.gov.sk/zmluva/5943569/

Hm. To mi nevychádza. Nemalo to byt oveľa lacnejšie?

Povodny odhad tu vidim takto:

Náklady na projekt: 18 711 280 EUR s DPH

Zmluva je na ~5M

1 Like

Aha. Tak potom hej.

1 Like

Dost velky rozdiel, cize rovnake delivery urobia za 3,6x menej penazi?

Ako bol sutazeny ESET?

Ono jedna vec je delivery a ďalšia vec dodávka produktov vyzadovanych 85/2020. A cas ktorý to trva, cas ktorý potrebuje QA na pripomienkovanie atd. Neviem ci projektový tim má s týmto skúsenosti . Ale ak sa v tomto bude k SKIT pristupovať rovnako ako k iným firmám, bez ustupkov, asi coskoro budu dosť zdeseni.

Nie je to rovnaké delivery, niektoré časti podľa mňa musia ešte obstarať aby ich vymenili.

Aha, pretoze ten clanok je tak pisany (viac ci menej zavadzajuco), ze “povodne to malo byt 14,5 resp. 18,5 mil.EUR

Ano to sedi, ale to neznamena, ze modernizacia bude nahrada uplne celeho upvs.

Toto bol jeden z principov, preco vzniklo SKIT, dostava zakazku bez sutaze a nakupuje subdodavku bez sutaze (do urcitej sumy)

Ako sa sutazia subdodavatelia v beznych zakazkach komercnych firiem? Z pohladu OVM - nijako.

Ak vysutazili hla vneho dodavatela, tak zakaznik schvaluje subdodavatelov a nepotrebuje ich sutazit, pretoze cena bokla vysutazena, v tednri dodavatel uvadza vsetkych subdidavatelov aj ich podiel (takze takto su vlastne vysutazeny). Statne akciovky,napr. vodarne , poistovna, elektrane, posta (SKIT je presna take ista akciovka) svojich dodavatelov sutazia. SKIT vymysleli tka, ze do 400T (?) nesutazia … nuz je to v poriadku? Ano vymysleli to tak,m ze mozu dostat od statu zakazku bez sutaze, a mozu bez sutaze si zobrat na to subdodavky od komercnych firiem za urictu sumu (pokial viem 400T), nuz nehc si kazdy urobi nazor sam