Red Flags: Zavedenie služieb Platform as a Service

Chapem potrebu pravnikov a dodavatelov mat podmienky dalsieho postupovania upresnene (a osekane) co najviac, ale teda ako zastanca Open Source pripomeniem Objednavatelovi, ze teda ak by na take pristupili, tak je tu vyrazne riziko, ze nebude dodrzany zakon (ked uz nie litera, tak duch urcite). Lebo teda je tam privela pismenok a teda bez vyznamnej namahy a nakladov na strane Objednavatela bude tazke toto vylozit a uplatnit inak ako “same old, same old” z OPIS-u.

Nuz a pripomeniem, ze “same old, same old” z OPIS-u je toto:

alebo napr. aj toto:

A ze sa tomu v OPII (a celkovo v buducnosti) chceme vyhnut. Nuz a dodavka Open Source by na jednej strane mohla byt chapana ako “zbytocny nadstandard”, na strane druhej by to ale mohol byt velmi ucinny sposob ako ukazat, ze “teraz to robime lepsie”.

2 Likes

nad PaaSom sa planuje budovat toto…kto toto vymyslel MV SR: Multitenantné riešenie pre emailovú komunikáciu vo forme SaaS_co je zasa toto?!

28.6.2022 objednavky k PaaS Objednávky, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

obsah pytam cez 211tku

crz zmluva SITB_ZM_SE-VO1-2020-003293-021_2020 | Centrálny register zmlúv

Ah tie PaaS. To je nejaky buzzword v state? Preco sa kazdy snazi postavit vlastnu platformu a este k tomu aj zle.

Stat ocakava ze kupi magicku krabicku ktora vyriesi zakladny problem - nedostatok kvalifikovanych ludi.

Uz to zadanie v zmluve je ako enterprise spred 10-15 rokov kde platilo motto “ak nieco nejde, tak strcme do toho viac prachov a snad to pojde”.

dobre citam? 17M? Vyhodene peniaze do vzduchu.

1 Like

A neporusilo v tomto pripade MV SR aj zakon, ktory hovori ze to ma posudit UHP? Je to zakazka nad 10 mil. EUR (s DPH).

Ktory zakon hovori, ze to ma posudit UHP?

UHP o tom tiez nic nevie…pytaju si info, co viem

1 Like

trochu mi trvalo kym som to nasiel, Zakon 523/2004 o rozpoctovych pravidlach paragraf 19a

Toto mi uniklo, ale v UK napríklad štátny paas idú vypnúť.

By ma zaujímalo, že či sa ten náš vôbec v produkcii používa.

1 Like

Inac klobuk dolu pred ich PaaS. Bola to vydarena vec. Ich dokumentacka bola pre mna velkym vzorom ako robit platform docu https://docs.cloud.service.gov.uk/

Oni dokazali postavit platform ako enablera a self-service pre stream-aligned teamy. Toto sa u nas este velmi nechape. V NASESe by sa tiez zislo aby na to niekto zacal pozerat viac produktovo.

1 Like

Este sa nepouziva, akurat sa konci projekt, mal by byt v pilotnej prevadzke.

Tak toto je sen kazdeho dodavatela, dodat PILOT za miliony. Wau.

1 Like

Zle som sa asi vyjadril. Teraz by mal byt v pilotnej prevadzke a po ukonceni projektu ide do realnej (04/23) :slight_smile:

2 Likes

Kde iny koncia, my len zaciname. :slight_smile:

@panda Aktualne nie je v privatnej casti publikovane nic z PaaS, teda okrem Talendu, co je tam uz roky. Pritom v jari 2023 napriklad UOOU sutazil agendovy system, kde tvrdosijne pozadoval, ze nove PaaS sa musia pouzit. Ten agendovy system by uz mal byt v pokrocilom testovani, kedze sa musi zuctovat do konca 2023.

1 Like