Red Flags: Slovensko v mobile

Ach jaj. To fakt? Fakt som mal napisat bezuhonne? Toto je problem dna? Dobre no. Do tohto sa nenecham zatiahnut.

Moja skúsenosť je, čím sa veci napíšu zrozumitelnejsie, tym väčší efekt maju. To je všetko co som tým chcel povedať.

1 Like

Appka v F-Droide nehrozi, to by musela byt spravena ako FLOSS a rovnako aj vsetky jej zavislosti.

Ale tiez sa pripajam k ziadosti o APK - aby bolo mozne tuto appku dostat aj do Androidov bez GMS (Google Mobile Services), t.j. Androidov bez sluzieb Googlu ako je napr. Google Play Store.

2 Likes

Tak zrazu je to pilot :smiley:

Ahojte, je nejaky ETA kedy bude bude opravene prihlasovanie napriklad na financnasprava.sk?

https://lepsiesluzby.sk/jira/browse/SDM-325

Som v kontakte s fs aj dodávateľom ale eta neviem.

1 Like

Its not a bug, its a feature - jednotlive OVM maju moznost si zvolit ci akceptuju prihlasovanie pomocou mID, ktore je na nizsej urovni bezpecnosti ako eID. Chvilu to potrva pokial sa OVMka adaptuju a overia si, ci im mID nesposobi v systemoch nejaky problem.

Nemohli si to overit pocas privatneho beta testovania? Jano spominal, ze institucie boli o mID informovane skor a mohli si ho “otukat” v dostatocnom predstihu.

Nechcem byt hater, mID som uvital, akurat by som bol cakal trochu lepsiu koordinaciu medzi statnymi instituciami, kedze podla vsetkeho pre niektore urady prislo mID ako “blesk z cisteho neba”.

Overiť si to mohli, veď to normálne boli dostupné na fixe. Aj email išiel aj list ministrom pokiaľ viem. Ale asi treba ako v škôlke každého si obehat ešte 3x.

2 Likes

Technicke veci cez ministrov nefunguju. Chyba schopny technicky kontakt na kazdom OVM, ktory by bol v mailing liste. Mozno tak by sa to viac pohlo. Stale by musel na konci robit rozhodnutia niekto hore, ale aspon by to nezamrzlo na ceste k tym, ktori to vlastne realne musia urobit.

Oznam siel v mailingliste NASES k integraciam na UPVS, kde sa hlasia aj vsetky odstavky. Ak tam nie je niekto kompetentny, tak potom uz neviem.

Mozno treba zauktualizovat mailinglist.

Nechcem nikoho obhajovat, ale co viem aj v schranke sa museli osetrovat pripady ked niektore typy sprav(male percento) nie je mozne zobrazit na QAA3(mID) a vyzaduju prihlasenie pomocou eID - bezny obcan sa samozrejme k takym nikdy nedostane.

Kto vie co a ako maju na fin. sprave a MV implementovane a co to s ich systemom robi. Verim, ze sa to skor ci neskor vyriesi.

Samozrejme nic to nemeni na tom, ze sa to dalo urobit dopredu.

Hmm, to by ma zaujímalo, že aké typy správ sa môžu preberať len na úrovni vysoká. O tom som ešte nepočul, že by sa to vôbec dalo niekde nastaviť, že sa to má takto správať.

možno aj nechýba … len je ignorovaný

1 Like

@MilanK tiež by ma zaujímalo, aké typy správ to sú, a aký je dôvod pre “nie je možné zobraziť na QAA3”.

Pytal som sa na to este a vraj sa nejedna o samotne spravy ale o pristup k niektorym schrankam, ktore vyzaduju pre vstup vyssi level zabezpecenia - vraj hlavne nejake pravnicke schranky a podobne.

1 Like

Elektronické schránky na UPVS majú rovnaké požiadavky na autentifikáciu. Je to jedna elektronická služba s jednou vyžadovanou úrovňou zabezpečenia. Asi ste dostali chybné informácie.

2 Likes

V tomto videu Noviny TV JOJ | Noviny TV JOJ | Videoportál - najlepšie seriály a relácie TV JOJ na čase 10:52 je 4. možnosť prihlásenia sa na slovensko.sk cez meno a heslo.
Ako sa dá k tomu dostať?
Bude v budúcnosti možnosť prihlásenia cez bankovú identitu/internetbanking?