Red Flags: Efektívne služby Sociálnej poisťovne

…tu skor ide o to, ze do akej miery bola urobena komparacia a co bolo predmetom komparacie medzi jednotlivymi moznostami, napr. ten Oracle vs konkretny FOSS…

…a potom, ze ci tu 24/7 podporu vobec treba a ze kolkokrat ju uz vyuzili a pod…proste pozerat sa na to efektivne…kupit sa da vsetko, len ci mi to treba…ved to uplatnujes asi aj ty sa doma, ked si si nieco kupoval…

…FOSS nie je vseliek a ani to nikto netvrdi…

Toto vobec nie je o FOSS vs Oracle. Taktiez tvrdenie, ze " dodavatelia povedia co asi vedia v najblizsich mesiacoch - rokoch dodat " je dost silne, kde si to tam vycital v tej studii?

Ja studiu citam takto: Mame tu X vendorlockov na datach SP, je tam bordel, nejednotne identifikatory => Nevieme sa pohnut z miesta nijako => prvy logicky krok => vycistit data a spravit, aby mohli vznikat jednoduche integracie. O tomto tam mas 4 varianty (1 tam podla mna chyba). To je cele.

  • jo to som si samozrejme iba vydedukoval :slight_smile: … mozno to ta nie je a bol to len dojem …

Suhlasim s Tebou. Ja som neriesil podstatu len som nechcel aby sme sa od podstaty odchylovali a zamerali na boj proti Oracle :slight_smile:

FYI: Pridal som hodnotenie do uvodneho prispevku (hodnotenie redflags). Pripomienky vitane. Hlavne cast CBA, by si zasluzila pozornost.

Na webe je uz updatovana studia a vyjadrenie k pripomienkam. Sociálna poisťovňa - Efektívny manažment údajov v prostredí Sociálnej poisťovne (MÚSP)

Mirror:

02_MUSP VP v4.pptx (94.0 KB)
01_podklady_pripomienkovanie.zip (4.3 MB)
03_MUSP_SU_zapracovanie pripomienok.zip (2.4 MB)

Caka sa na vyzvanie v Q1, uzavretie v Q2. https://www.opii.gov.sk/download/c/harmonogram_vyziev_a_vyzvani_na_rok_2018_verzia_1.pdf
Mirror: harmonogram_vyziev_a_vyzvani_na_rok_2018_verzia_1.pdf (634.7 KB)

https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/391770

lukrativne - biznis na 81 mesiacov

Takže opäť je tu Talend MDM jediná technologická platforma. Priamo v súťažných podkladoch - jasne napísané na str. 29. :slight_smile:

Šíri sa to ako metastázy.

A potom, ze opensource sa neda dat do VO ako podmienka. :wink:

1 Like

da, ak ide o platformu ktora je uz pouzivana v organizacii. A existuju objektivne dovody pre jej zachovanie.
Ale aj tu ak je to priamo pomenovane to moze byt namietane ako diskriminacia.
v pripade namietky to minimalne spomali VO

…co viem, je to podmienka z UPVII este zo studie uskutocnitelnosti, kedze to maju na CSRU…som zvedavy ako bude prebiehat realna implementacia…

…cize vo VO by som ocakaval (nepozreal som ho), ze ked to je podmienka z UPVII a SP to prebrala do VO, tak sutaziaci nemusia zabezpecovat licenciu na Talend a teda nemalo by to byt predmetom ceny diela…

…zaujimave by bolo, keby niekto urobil ponuku, ktora zebzepeci poziadavky, ale bez Talendu a s najnizsou cenou…

a k cene som nasiel len “Pricing for Talend Integration Suite starts at $12,000 per user for an year .”
To nie je uplne z lacneho kraja

Je tam pouztie Talend MDM vo vladnom cloude, takze sa nerata so ziadnym nakupom. Ak ano tak vramci projektu vladneho cloudu.

A tam su ti useri zadarmo?

neviem, ale predpokladam, ze vladny cloud ma na toto:

  • samostatne obstaravanie

  • inu zmluvnu cenu

  • ked je zvoleny za tu spravnu platformu, tak nakupenych userov do zasoby, alebo licencny model, ktory nebude pri kazdom pouzití generovat dalsie problemy

Okrem toho si pamatam ze ak su poziadavky na vladny cloud, tak naklady na to idu do uplne ineho projektu a nezatrazuju samotny projekt, ktory zdroje vladneho cloudu vyuziva.

Presne tak, len mala korekcia - ten talend support sa rieši z projektu Csru

Ale zadarmo to nie je, tak ako nie je zadarmo cloud.

To nie, ale zároveň to nie je duplicita keď už niečo take štát má.

ale v VO su take divne veci ze instalacia prostredia Talend, ok chapem ze sa idu napojit na nieco centralne aj ked mi to uplne zmysel nedava, kedze ide primarne o ich data. Ale bude teda samostatna instancia pre SP alebo ide o konektor na nieco spolocne ?