Rada vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy

Sumárne výsledok dnešného stretnutia: všetko sa odhlasovalo, aj to kde ešte prebieha MPK a nie je teda jasné aký bude výsledok. Toto je riadna haluz, som zvedavý ako to ešte chcú ošetriť.

2. Odporúčanie postupu informatizácie územnej samosprávy
- ÚPVII malo prezentáciu ako to má ponovom vyzerať - kľúčové slová: centralizácia, cloudové riešenie - t.j. DEÚS
- k dokumentu bude prirobený nejaký akčný plán, aby bolo vidno konkrétne úlohy
- ÚPVII dalo záväzok, že “zohľadní všetky pripomienky” čo prídu v MPK
- za mňa stále vidím principiálny problém, že celé je to orientované na DEÚS, najmä financovanie
- keďže “koordinátorom” informatizácie samosprávy má byť ÚPVII, tak nech sa tam takéto veci riešia v normálnych pracovných skupinách
- bolo odhlasované, nech sa materiál predloží na vládu, hoci finálne znenie nie je známe (ja som kvôli tomuto bol proti)

3. Koncepcia riadenia ľudských zdrojov
- do uznesenia bola pridaná požiadavka, aby ÚPVII na ĽZ vyčlenilo dostatočnú kapacitu, a aby sa spravil podobný dokument aj pre samosprávu
- odsúhlasené

4. Návrh zákona o údajoch
- v MPK prišlo 538 pripomienok, z toho 199 zásadných, ÚPVII to teraz ide riešiť
- zákon sa kontinuálne pripravuje ďalej, majú sa vraj riešit OpenData, vlastníctvo údajov…
- odsúhlasené, hoci nie je jasné ako dopadnú pripomienky z MPK (ja som kvôli tomuto hlasoval proti) - ale teda dá sa to chápať, že milí členovia Rady schválili že sú spokojní so súčasnou verziou, a ich zásadné pripomienky vlastne až tak vážne nemyslia

5. Návrh novely zákona proti byrokracii
- v podstate sa riešilo jedine že RPO má nekvalitné dáta a ich zlepšenie by mala byť priorita
- vzaté na vedomie