Push notifikacie pre data z CRZ

Zdravim vsetkych,

nejaky ten piatok dozadu som sa zucastnil jedneho hackatonu zameraneho na vytvorenie nastrojov na podporu investigativy a boja s fake news. Bol tam jeden novinar, ktory mal poziadavku na mobilnu appku, tak ja ako Android developer som sa toho chytil.

Pridana hodnota appky je nasledovna. Novinar si zada do appky nejake kriteria, a ked do CRZ pribudne nova zmluva ktora bude splnat tieto kriteria, tak mu o tom skoci notifikacia do listy.

V ramci svojich moznosti som sa pokusil splnit zadanie a vytvoril som aspon nejaku inicialnu verziu. Appku ale neviem dostat do zelaneho stavu, pretoze neviem spravit backend, ktory by mi do appky posielal Push notifikacie. Skusal som aj ine moznosti, aby som obisiel Push notifikacie, ale nepochodil som kvoli roznym obmedzeniam Androidu, tak som dospel k nazoru ze Push notifikacie su nutnost k uspesnemu dokonceniu projektu.

Mam preto otazku, ci by sa tu nasiel niekto kto by mi vedel vytvorit takyto backend na data z CRZ, ktory by mi posielal do Android appky Push notifikacie?

Na appke som robil zadarmo vo volnom case. Moj zamestnavatel mi v minulosti vyhradil istu cast pracovneho casu na pracu na projekte, za co ma zmienku v aplikacii s textom “Vzniklo za podpory:”. Kvoli tomu appka nie je open-source, ale verim ze by sme to vedeli nejako vyriesit pokial by mal niekto zaujem spolupodielat sa aj na Android casti. Pripadne som otvoreny tomu pouzit nejaky cross-platform tool, nakodit to cele odznovu a vyrobit jednym vrzom aj iOS appku, pokial by sa nasiel niekto kto by dotiahol iOS verziu do konca.

…osobne by ma zaujimalo, ze ake “kriteria” si ten pouzivatel vie zadat, aby bol notifikovany…je to ta ista sada kriterii ake su na crz.gov.sk?..

Ano, tie iste.

Ja chcem upozornit, ze data z CRZ sa robia v dennych davkach, cize nejake push notifikacie v realnom case velky zmysel nemaju.

2 Likes

data su raz denne v zip suboroch, takze ako pise jano, jedine spravit nadstavbu na nejaky data harvester
nie je lepsie spravit z appky nejaky request na API co pozrie raz denne co nove podla daneho filtra pribudlo?

Skusal som take riesenie ze appka raz denne spravi request na API, ale nebolo to spolahlive. Pouzival som Android classu AlarmManager. V dokumentacii sa pise “…alarm delivery is inexact: the OS will shift alarms in order to minimize wakeups and battery use”. V mojom pripade to vacsinou fungovalo tak, ze appka sa tak 2-3 krat spustila kedy sa mala a potom uz nic, az ked znova user spustil appku. Zrejme mi to potom OS shiftol niekam doprec.

Ak niekto ma overene riesenie ako to spolahlivo vyriesit touto cestou, necham si poradit. Este by ma zaujimalo, ci by taketo riesenie bolo schodne aj na iOS, iOS ma daleko prisnejsie technicke obmedzenia ako Android.

Push notifikaciami viem zarucit ze by tie data realne chodili, ked aj len raz za 24h, a ze by mi to po case OS nezrusil ako v pripade AlarmManagera. Aby mi data chodili real-time nepotrebujem.