Problem s prihlasenim na slovensko.sk

Znamej pri prihlaseni vybehne nasledovna hlaska: eID-AS: Nastala chyba pri prístupe na URL ‘/SessionToken/download/mac/eIDklient.dmg’
Je to na Macu v Safari, neviete, v com to moze byt? Na technickej podpore pokrcili plecami, ze to Macoch nejde. Pritom mne to doteraz fungovalo. Ked som to teraz skusala, oznamilo mi, ze existuje novsia verzia eID, ktoru som si pre istotu ale nenainstalovala, ak je problem nahodou v tom.

Posledná verzia eID klienta (2.0.2) by mala riesit problemy s prihlasenim sa prostrednictvom novych certifikatov, vydanych od 2.7.2018. Viac info tu: https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_nova-verzia-aplikacie-eid-klie

nova eID pre macOS (JAVA!!! :cry😬 2.0.2 funguje. už som im písal sťažnosti na funkcionalitu (ako napr. to, že certifikát na karte nieje prístupný pre OS a napríklad neviem podpisovať certifikátom emaily, non-retina rozlíšenie UI a pod.).

1 Like

Ja hlupa som si povedala, ze nainstalujem si novu verziu eID a nefunguje mi to pri podpisovani. Nedokazem sa dostat dalej, vid obrazok. D Slot mi neda ziadne moznosti. Neviete, v com je problem a co s tym?

Ahoj,

nova aplikacia nepodporuje stare certifikaty.

Stara zase nepodporuje nove.

Takze bud ostanes na starej verzii so starym certifikatom alebo si
nechas vygenerovat novy.

V BA odporucam ORPZ Dubravka.

r.

To je snad zly vtip. Neda sa downgradnut?

Ahoj,

urcite, odinstalovat novu a nainstalovat staru.

r.

Tak technicka podpora pomohla. Musela som nanovo vytvorit ZEP, bolo potrebne nastavit spravnu cestu
k modulu PKCS#11. Trochu nelogicke sa mi zda, ze upgradom eID sa mi vymazala cesta v D.Launcheri.

To preto, lebo trestajú tých, co používajú niečo iné ako Windows OS :wink: Win ma natívne aplikácie, separátne od multiplatformových. S tými JAVA appkami sú len samé problémy a vyzerajú “cudzo” v rámci OS a UI (chyba napr retina, dialog screeny vyzerajú ako win app z r. 1998 a pod.).