Priklad pouzitia D.Bridge JS

Ahojte. Ma niekto skusenosti s D.Bridge JS? Chcel by som do webovej aplikacie integrovat podpisovanie ZEPom. Na tejto stranke https://www.slovensko.sk/sk/na-stiahnutie/informacie-pre-integratorov-ap je aj PDF - Integračná príručka D.Bridge JS, v1.0, ale v nom nie je takmer nic, ako D.Bridge pouzivat…

Pozri si klientske zdrojove kody zo slovensko.sk, tam je D.Bridge JS integrovany.

To je prilis vela debugovania a kodenia stylu pokus omyl… Nieco citatelnejsie hladam.

Dokumentacia:
http://www.ditec.sk/produkty/informacie-pre-integratorov-aplikacii-pre-kep

Testovacia page:
test.zip (5.0 MB)

Priklad pouzitia:

3 Likes

Dakujem… Medzicasom som ale zistil, ze D.Bridge JS sa da pouzit iba na podpisovanie formularov a to nebol moj ciel. Ja som hladal riesenie na podpisovanie dokumentov.

pokial viem, dbridgejs sa da pouzit aj na podpisovanie pdf, txt a png, prirucka je v .net komponentoch ale volania su rovnake

Vies tym podpisat viacere formaty, pozri si poriadne tu testovaciu page:
test.zip (5.0 MB)

Ahoj
a vies k tomu podpisu pridat aj casovu peciatku?
(nestudoval som ten priklad iba sa tak pytam
Diky

DSigner vie vytvorit TS request, ten posles TSA serveru, ten ti da odpoved a tu das naspat dsigneru a ten ju prida do podpisu casovu peciatku. Ale mozno sa mylim, videl som to naposledy tak pred pol rokom

Ok jasne. Ak mu dam pristup k platenemu setveru tsp tak to D.Signer urobi. Zaujimalo by ma, ci je mozne podobne ako to robi schranka slovensko.sk ze podpisem a je tam aj casova peciatka . Ide mi o to ze ak by som svoje riesenie (s D.Brige) chcel implementovat v OVM, tak aby tento OVM koli tomu nemusel platit za casove peciatky. Kedze cez slovensko.sk ich ma zadarmo a podpisuje sa tiez tymto istym sposobom. Ten server casovej peciatky co pouziva slovensko.sk je pristupny z webu, alebo to funguje tak, ze D.Signer podpise posle data na server a casovu peciatku tam pridava funkcionalita na strane servera?
Nevies nahodou (nie som odbornik na javaskrpit)

OVM ma pristup k CEP a tam sa tie peciatky daju pridat tiez, uz si ale nepamatam ci vie spracovat veci z DSigneru priamo. Su tam dake metody na to, ale neskusal som ich. Lahsie je asi pridat casovu peciaku po podpisani cez inu sluzbu CEP, kde na vstupe je podpisany dokument a na vystupe podpisany dokument s peciatkou.

Ak si dobre pamatam, tak slovensko.sk to robi cez ich server, ale neviem ci priamo TSA alebo cez CEP.

Ma niekto skusenost, ci je pouzitie D.BridgeJS v rieseni pre komercneho klienta (na podpisovanie KEPom) spoplatnene, alebo je to zadarmo?

Pokial viem, nie je to mozne takto pouzit. Zadarmo to je len pre OVM a ich systemy. Resp. bolo to tak pred rokom.

Pokial sa bavime o D.BridgeJS, tak nevidim dovod, preco by ho nemalo byt mozne pouzit aj pre komercneho klienta. Nikde v jeho integracnej prirucke sa nepise nic take, ze by bol urceny pre integraciu podpisovaca len do web stranok patriacich organom verejnej moci. My ho pouzivame aj pri integracii PO. Jedine obmedzenie je asi v tom, ze ak by si chcel nasledne podpisany dokument “dovybavit” casovou peciatkou, tak budes musiet pouzit nejaky TSA (cize si nejake peciatky predplatit), nakolko cez CEP (cize zadarmo) je to mozne len pre OVM.

Pouzitie D.Bridge.JS podlieha podpisu licencnej zmluvy.

Neviete prosim, co znamena takato hlaska z tejto testovacej aplikacie ?

DittecError(-1): Neznamy algoritmus digitalneho odtlacku alebo neznama/neplatna podpisova politika.

skus pouzit podpisovu politiku urn:oid:1.3.158.36061701.1.2.2 vid. http://www.nbusr.sk/doveryhodne-sluzby/doveryhodna-infrastruktura/podpisove-politiky/index.html

pomohlo. diky !

Miso, vdaka - urcite by som sa zaplietol v debugovani, tu …x.x.x.1 som uplne prehliadal :-)…

Zdravim,

vedeli by ste mi niekto pomoct? Chcel by som nieco taketo implementovat do formularu - klient vyplni formular, doplni PDF subor a potom ho “podpise”. Pouzil som misovu testovaciu page (test.zip), rozbehal som si to, pouzil som tie testovacie data, podpisalo mi dokument, ale ako sa da ziskat ten subor? Ked kliknem na metodu “getSignatureWithASiCEnvelopeBase64()” vygeneruje nejaky base64, ale neviem aky to je subor (ak to ma byt subor), ked to prekonvertujem na PDF, tak je neplatne, ked na ZIP tak tiez. Je mozne taketo nieco? V tomto som amater a uplne prvy krat riesim nieco s podpisovanim, takze pre mna je tento kod dost gulas :slight_smile: