Prieskum dopytu verejnosti po najžiadanejších datasetoch otvorených údajov: Ministerstvo vnútra

Mozno uz po funuse, ale zase hadam sa buu podobe riesit aj dalsie ISVS, takze:

  1. aby som sa neopakoval, tak najprv vid prosim Prieskum dopytu verejnosti po najžiadanejších datasetoch otvorených údajov: Ministerstvo školstva

  2. vyssie uvedene by vedel pripadne zjednodusit aj takto:

    a) povinne: ku kazdemu ISVS v takomto dopyte dolozit linku na 1) DB schemu alebo 2) odkaz na konkretny odstavec legislativy, ktory definuje rozsah dat; priklad pre Centralny register o zarucenej konverzii: https://www.zakonypreludi.sk/zz/2018-331/znenie-20200627#p8a-2

    b) volitelne: navrh prevadzkovatela ISVS alebo MIRRI, ze ktore z poloziek a bodu A budu sucastou datasetu(-ov)

Nasledne sa vieme bavit aj dobre, aj konkretne aj rychlo. Tot napr. k registru o konverzii by som pripadne povedal, ze “malo”, na druhu stranu odstavec v zakone je vcelku jasny a teda poviem “trochu malo, ale nateraz dobre” a pripisem si TODO k “prejednat s poslancami”.

Dalsi priklad: K “Mape pokrytia verejného priestranstva kamerami” by som navrhol aj “polygon pokrytia”, a pripadne dalsie detaily, kedze samotny POI “poloha kamery” by bol tiez “malo, aj ked lepsie ako nic”. Len teda neviem, aku strukturu a podrobnosti uchovava (resp. bude uchovavat) prisluchajuci ISVS a teda neviem posudit zmysluplnost resp. cena/uzitok takychto poziadaviek.