Predrazeny Cisco modul pre RTVS

http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2063425&l=sk

2 ks 16 portovych rozsirovacich modulov N55-M16UP= do switchov N5K-C5548UP, “s instalaciou”

za 14 499,99 EUR bez DPH.

Cennikova cena vyrobcu je 6400 USD za kus, bezna zlava pre partnera je 45 a viac % z cennikovej ceny.

Instalacia s otestovanim nemoze zabrat viac ako 2 MDs aj s velmi luxusnou (100%) rezervou.
Ziaden velky deal, ale pre ilustraciu, s akou marzou sa asi zvykne pracovat.

2 Likes

a zrovna RTVS a keď chcu dvíhať koncesionárske poplatky :grimacing:

Ked se do sutaze v EKS zapojil jen Slovanet a Ditec, co se dalo cakat.

jen si zapomel na rezii s sutazou a nasledne obstaravanim, toho ze behem pristich dvou rokov musis mat nekoho kdo to bude troubleshootovat a pojde to tam vymenit za novy kus (a to te tiez nieco stoji) takze si tam chces nechat dost velky buffer, ktery ti to pokryje.

Pozeram ze Vasa firma je uz v procesu registracie ako dodavatel do EKS, tak drzim palce a doufam ze se budete zapojovat a snizovat cenu (a to nemyslim ironicky).

1 Like

Rezia so sutazou predstavuje podla Teba ake naklady?

Troubleshootovat co? 16 portovy modul v zariadeni, ktore uz aj tak supportuju? :slight_smile:

Vychadzal som z predpokladu, ze len tazko by som hladal sukromnu firmu, ktora by tie 2 moduly za rovnakych podmienok bola ochotna kupit.

Ale budem teda konkretnejsi, ako som pisal, modul stoji 6400 USD podla GPL, co je cca 5800 EUR (zaokruhlene nahor).

DITEC urcite dostal od Cisca discount minimalne 55%, 5800 * 0.45 = 2610.
2610 * 2 = 5200 EUR.

Vies doplnit, ake dalsie naklady su podla Teba s tym dealom spojene? Mame tam na dalsie naklady a marzu rezervu este ~200% (10k EUR), ak dobre pocitam.

imho discount ditecu bude tak 45% ale to je celkem jedno. Moje vypocty (2ks hw + 2MD roboty + 0.5-1MD sales) jsou nekde u 7-8k s rozumnou 20% marzi.

A dalsie naklady? Treba ze tie moduly mas bezet v vlastnom nexuse 24h predtim nez je mozes namontovat do ich nexusu. Ne kazda firma na to bude mit vlastni nexus a zapozicka neco stoji (ak najdes nekoho kdo ti pozica). Zaratal sis tento naklad do tvojej ponuky?


Predmet dodávky musí byť pred inštaláciou v prevádzke aspoň 24 hodín, výstup z takejto prevádzky musí byť zdokladovaný
protokolom s minimálne týmito informáciami: typ zariadenia, časová značka začiatku a konca testovacej prevádzky, záznam z logov
zariadenia o funkčnosti, meno technika.

Ked chces co najviac zarobit, tzn to co je zaklad podnikatelske cinnosti, tak nejdes do sutaze s najnizsiou cenou ale do sutaze ides s list price hw + dalsie naklady + buffer + marza. Discount pouzivas ako prostor na snizovani ceny a pokud ta dalsie firmy netlaci, tak bys byl spatny obchodnik abys slevnoval viac nez musis.

Cena je ciste vysledek toho ze se firmy nezapojujou do EKS a klasicti velci dodavatele nemaji duvod si ukrajovat marzu, preto je to predrazene :slight_smile:

Ak pojdeme do extremov, ked by rtvs byla cisco partnerem, tak by v ramci Not-for-resale programu mohla mat zlavy mnohem viac ako 45/55%, ked uz riesime cenu.

Tak si schvalne idem cez infozakon vypytat, ci maju k tomu HLD, LLD a protokol z testovacej prevadzky :slight_smile:

Inak ked tak nad tym rozmyslam, nemali by mat tym padom aj certifikovane postupy na otvaranie dveri, kracanie po chodbe, verbalnu komunikaciu a podobne, aby to mohlo potom stat aspon 50k EUR? :slight_smile:

Pozadovat testovanie niecoho, co preslo cez QA samotneho vyrobcu mi pride trochu mimo a malokedy som sa stretol s takou poziadavkou, dokonca ani napriklad u automobiliek, pri zariadeniach cez ktore si roboty na linkach tahaju data to nikto nepozaduje a tam uz ide o realne peniaze. Ale ked niekto nevie vytvarat inak pridanu hodnotu, nez vymyslanim si zbytocne komplikovanych podmienok, ktore potom zakaznik zverejni v zadani, tak to je pochopitelne :slight_smile:

O tom by v pripade SW vedel @jsuchal asi rozpavat cele hodiny, ako vedia chlapci veci prekombinovat, aby vyzerali, ze musia byt drahe :slight_smile:

1 Like

Pre tento formulár bola odhadnutá (aj zaplatená) prácnosť 255 človekoní s priemernou sadzbou 740€.
https://www.mzv.sk/externalesmzvportlet?eGovCode='RO'&skipDesc='true'

… len ukážka, žo to čo nie je možné na hw, sa v prípade služieb kludne dá. Napr. 99% ná marža. :slight_smile:

2 Likes

Fascinuje ma ze fomular definuje “prevádzkovateľa osobných údajov”. Doteraz som si myslel ze prevadzkovatela maju len informacne systemy. A hla, na mzv prevadzkuju aj osobne udaje.

2 Likes

podarilo sa ti nieco zjistit?

1 Like