Predražená IT zákazka vypísaná v poslednej chvíli

2 Likes

Cize UPPVII dava priklad, ale oacny nez sme chceli. T.j. dava ostanym navod resp. dokonca signal, ze “treba to odrbat”?

https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/443470 zrusene.

Podľa oddôvodnenia tak kvôli COVID-19 a obavám, či bude dostatok súťažiacich. :joy:

1 Like

Ano, toto ma tiez rozsekalo. Ale nebol to jediny dovod.

1 Like

Dnes bol k tomu clanok

Zaujal ma ten druhy system, o ktorom sa pise

Remišová ruší aj IT tender na komplexný informačný systém riadenia výkonnosti a podpory pre vnútorné potreby úradu za viac ako 6 miliónov eur.
„Keďže úrad sa má transformovať na ministerstvo, projekt je z hľadiska budúcej efektivity zbytočný a obsahovo nepotrebný,“ vraví Remišová.
Tento projekt sa zruší úplne, nové obstarávanie sa nevypíše. „Projekt nie je potrebný,“ vraví Remišová."

Robil som pre ten projekt CBA, mal to byt pilotny projekt ako lepsie riadit statne institucie, ktore su teraz riadene viac menej na kolene. Nikde nie su zapisane ulohy, v zasade vedenie iba hmlisto tusi, ze co sa riesi, nie su priority. Rozpocet sa tvori iba odhadom. Ak vedenie chce zistit, co kto riesi, musi sa pytat, inak sa to neda zistit.

A teraz k tomu zdovodneniu zrusenia. Je uplne irelevantne, ci je to urad, alebo ministerstvo. A projekt je podla mna prave pre tento urad/ministerstvo efektivny a obsahovo potrebny.
Nezavisle od toho, zrejme tam nebolo uplne super nastavene obstaravanie podla toho co som pozeral (dost vela pomerne specifickych podmienok + 7 expertov).

1 Like

Akoze ani JIRA ani nic?

Nic, maximalne email a zapisy z porady. Nieco na sposob JIRA bol zaklad projektu + SAP na financne riadenie a este bol k tomu pridany nejaky ECM. Ale z mojho pohladu bol zaklad ta JIRA.

:scream: :scream: :scream:

Viete, to že nemajú IT systém neznamená, že nemajú sledovať úlohy, termíny a podobne…

a to, že budú mať systém neznamená, že budú v nom vedieť a chcieť riadiť úlohy a termíny… v prvom rade sa mal nastaviť spôsob riadenia, povinnosť zadávať a sledovať úlohy a až potom robiť systém.

Ak človek potrebuje riešiť úlohy, kludne môže riešiť aj v zápisoch a potom si to dávať do excelu, alebo v Outlooku sú úlohy, dajú sa zdielať aj na SHP.

Čo sa týka úloh, tak reálne úlohy idú len na vedúcich a riaditeľov, dalej už je to len bežná rutina. Úlohovníkov má štát toľko urobených, každá druhá inštitúcia má nejakú formu sledovania úloh, keby si urobili prieskum ktorý je v pohode, tak im to stačilo len nainštalovať a používať a nepotrebovali by toľké miliony.

A robiť duplicitné plánovanie rozpočtu na inštitúcii, pokiaľ na to je už určeny RIS, to neviem či je efektívne.

1 Like

do RISu ma prístup iba zopár ľudí, to využíva na plánovanie MFSR keď už má podklady z inštitúcii. Ale tie inštitúcie si svoje podklady predsa netvoria v RISe, robia ich skopírovaním z minulého roka a prípadne ľahkým prispôsobením podľa priorít (logicky, aj ja by som to tak robil ak nemám nič lepšie)…

ak teda chodi len zopár ludi k tomu rozpočtu, načo potrebuje úrad megasystém, v ktorom budú chodiť všetci? :slight_smile:

reálne 99% zamestnancov úradu nepotrebuje takúto funkčnosť a prínosy voči nákladu tejto funkčnosti sú podľa mňa diskutabilné

tych zopar ludi co chodi k rozpoctu tam zadavaju vysledne hodnoty. Ale tie sa predsa musia nejak zozbierat…

akože na úrade funguje plánovanie rozpočtu? :smile: