Pošta sa chváli číslami

Klienti možnosť získať viaceré úradné dokumenty pod jednou strechou jednoznačne vítajú. Svedčia o tom aj nasledujúce čísla – od spustenia služby do februára 2017 (vrátane) jednotlivé pobočky vydali spolu 65 049 výpisov z listu vlastníctva, 508 192 výpisov z Obchodného registra, 554 891 výpisov z registra trestov a 59 622 odpisov registra trestov. V tejto štatistike pritom nie je zahrnuté druhé a ďalšie vyhotovenie výpisov na základe jednej žiadosti.

A neuveriteľná informácia nakoniec, až neuveriteľných 15 pôšt vie vykonávať zaručenú konverziu.

http://www.posta.sk/subory/38849/zoznam-post_zarucena-konverzia.xlsx

Cennník konverzie:

1 Like

Len pre zaujimavost, ak sa spytam hovadinu co sa riesila prosim povedzte mi skusim pohladat.

Rozculoval som sa nad tym tento rok asi 3x a zabil som tym niekolko hodin uplne zbytocne.

Preco potrebujem papierovy vypis z ORSR ked chcem nieco riesit s hociakou organizaciou? Preco si to nevie kazdy overit na Internete?

Ten papierovy vypis moze byt rovnako neplatny ako ten elektronicky kedze sa to neupdatuje realtime.
Dokonca by som povedal ze ten papierovy je na tom horsie lebo je platny a pouzitelny na pravne ukony x dni az mesiacov po tom co sa data zmenili a na elektronickom OR to uz je premietnute.

Finstat mi povedal ze ma v DB 412 143 firiem a organizacii co znamena ze len posta samotna vydala minuly rok pre kazdu firmu viac ako 1 vypis. Jeden vypis stoji 4.5E. To je 2.2Mega. Nedal by sa za to nakodit doverihodny OR? :slight_smile:

1 Like

Pytas sa dobre, ale treba to posunut este o level vyssie. Na co vlastne potrebujes vypis? Kto to potrebuje? Ja to nepotrebujem. Vacsinou to chce odo mna opat stat, stat to ma u seba v db, nech si to odtial vytiahne a neotravuje ma s tym.

3 Likes

Ano to je pravda, ale stretol som sa s tym uz napriklad na poste kde som si ten vypis musel ist najskor kupit, cakat 5 minut lebo request na dokument z DB tolko trva kym mi ho pani vytlaci, zaplatit a az potom mi daju ako konatelovi balicek. Potom ho potrebujem v banke, u mobilneho operatora… Ale to nevies pokial nepotrebujes nieco vybavit na pobocke.

Inak o el. vypis z orsr sa poziadat da cez RPO ak si prihlaseny cez EID. Vyzera to takto (odstranil som .zep) Sro_71015_B (1).pdf (56.5 KB)

Ale tipujem, ze toto nebude vediet akceptovat este vobec nikto.

Tie rodné čísla nechcete dať odtiaľ preč? :slight_smile:

1 Like

Kedze si to moze vyziadat uplne hocikto s EID, tak veru nevidim velky zmysel. Mne to velmi nevadi. Malo by?

Taka pikoska ohladom posty, im staci, ak je to vytlacene z orsr.sk, oni len potrebuju vediet, kto je konatel. Je to divne ze sama posta vie vydat vypis na pravne ucely ale overit si konatela online je pre nich nemozne.
Posta tiez poskytuje sluzbu ‘dorucenia zlteho listka’ na mail (alebo sms?), ale len pre fyzicke osoby. Je treba podat ziadost na poste. Je divne, ze takuto ziadost nemoze podat konatel za PO (PO proste nemaju podporovane).
Mobilni operatori si to vacsinou zistia sami, ze sa pozru na orsr.sk. Moja skusenost je, ze len stat chce overeny vypis a vacsinou len na to, aby zistili, kto je v case vypisu konatel (nie v case ukonu :confused:).

Problem s ORSR.sk je inde , ORSR.sk nie je v realnom case aktualizovany, niektore zapisy sa prenesu do ORSR aj po troch dnoch, keby mal sluzit na pravne potreby, vznikalo by tam niekolkodnove vakum na rozne podvody napr. pri zmene konatelov , vlastnikov atd . Preto stale potrebujes original a to bud od prislusneho sudu, od notara , matriky alebo po novom aj posty … Slovenska posta vo svojom produkte len kopiruje Cesku Postu , ktora ma tzv. Czech pointy kde vybavis uplne vsetko … Akceptacia vytlaceneho ORSR je len neznalostou a pohodlnostou obsluhy za priehradkou, a navyse osoba za priehradkou nema rozhodovaciu pravomoc, ona len nahliada do dokumentu ( falsujes ho ty a za nasledok zodpovedas ty - sadzba 1 az 3 roky ) cize dolezity je tvoj podpis na dorucenke. Notifikacia doruceniek na FO cez email a sms bola spustena len ako podpora produktu “postovej karty”, bez toho aby si si ju vystavil ti nepojdu notifikacie , notifikacie na PO neboli ani nebudu spustene nakolko koliduju s roznymi projektami ( vecsina z nich zialbohu nebola ani nebude dotiahnuta ) a hlavne s datovymi schrankami na slovensko.sk cim by vznikla duplicita sluzieb a nasledny chaos … existuje este jedna velmi zaujimava cesta ako nenosit vypis s OR na postu, posta umoznuje interne na poste splnomocnit osobu na preberanie zasielok ( taka zlta karticka ) , bud sa to da osbne na kazdej poste alebo dokonca existuje na stiahnutie subor ( tusim word ) kde to vypises, len podpises a opeciatkujes ( peciatka je dolezita :-)) nasledne s tym uz len akoze splnomocnena osoba dobehne na postu a ma to , aj bez overenia notarom :slight_smile: cumel som nato ale mam to spravene na vsetky moje firmy dokonca aj na fizycku osobu do vlastnych ruk … neuveritelne ale funkcne

zapisy do or sa spravia hned, ale ako platne sa zobrazia az po polnoci, taka je legislativa. problem je iny, v statnej sprave sa postupuje podla zakona a to ze nieco je na obrazovke nie je doklad. uradnik by mohol teoreticky spravit overenu konverziu a tu zalozit ale nerobia to. riesenim je mat sw, ktory overi stav v rpo a zapise do logu.

No a ak bude SW fungovat ako u notara alebo matrike tak nikoho za okienkom nevyriesi skor ako za 5 minut a to je koniec, a este jedna dolezita vec , preskolenie vsetkych prehriadkovych pracovnikov na akukolvek SW zmenu trva zhruba 2,5 roka ak sa nema narusit funkcnost doterajsich sluzieb, ich je naozaj hodne vela a na vsetkych lazoch

aj posta predsa prebera udaje s or, dnesny stav je trochu dinosaurus, or je najstarsi system egovu a neposkytuje on line sluzby, vsetko sa riesi cez datovu pumpu. to ale tiez znamena ze ak to trva 5 minut, tak na vine je klientska aplikacia nie or.

Takze ked donesiem 3 mesiace stary vypis z ORSR a tym padom neviem urobit uvedeny podvod? Vacsina uradov vyzaduje prave vypis nie starsi ako 3 mesiace.

Presne pre toto je jedno, ci na poste pracovnicka nahliadne do papiera, ktory jej donesiem, alebo na pocitac, co jej ukaze v najhorsom pripade par dni stare udaje, ale castokrat novsie ako mam ja na papieri (tom originalnom).
Na podvody by nestacil ani hodinovy update, na druhu stranu, kolko trva zapis zmeny do ORSR? Tiez to nie je online.
Mobilni operatori to zvladnu kludne pozriet sami, aby znizili riziko podvodu, ale nevedia mu predist.

1 Like

Výpis z ORSR vyžaduje Slovenská pošta pri preberaní zásielov poslaných na firmu.

Nedokážu si to veriť cez eID.