Pomoc s zobrazovaním dát

ahojte, potreboval by som urobiť čosi ako https://mapazlocinu.sk/ ale trochu všeobecnejšie:

  • viac jazykov
  • iné dáta na vývoj (miera nezamestnanosti podľa vek) a na perc rozdelenie (napr absolútny počet podľa veku)
  • možnosť stiahnutia dát ako tabuľku toho čo si vykliká (copy-paste z obrazovky)
  • po kliknutí na podregión, nazoomoje na podpodregióny, ak existuje (napr po kliku na kraj zobrazí okresy)
  • (mobile friendly)

príklady dát:

  • miera nezamestnanosti - sr-kraje-okresy, podľa veku a dĺžky evidencie
  • miera nezamestnanosti - eu-krajiny-nuts3, podľa vzdelania, veku a doby evidencie
  • GEM dáta - EU-krajiny

vstup by mal byť:

  • topojson regiónov
  • popis dát, preklady do jazykov, popis toho ako robiť percentá (čo do čitateľa, čo do menovateľa, lebo kraje nie sú rovnako veľké)
  • dáta v CSV

releasnuté ako open source používajúc bežné nástroje (react alebo niečo podobné).

dokonca mám v projekte aj nejaké drobné, takže skôr potrebujem s pomocou nastavenia zadania, aby som mohol vyhlásiť verejné obstarávanie za tých pár €.

je zrozumiteľné? koľko by to mohlo trvať?

nerozumiem ci chces odhadnut kolko by trvalo definovanie projektu, alebo kolko by trvala samotna praca na projekte

Na http://MapaZlocinu.sk sme minuli:

  • 3k€ od US Embassy
  • 1k€ od ESET

a na management sme vyuzili tablet Nexus (vyhra od Google).

Celkovo trvala implementacia niekolko mesiacov a aj pri “aktivistickej sadzbe”, za ktoru kolegovia robili pre OZ Utopia to dokopy vyslo na nasobok vyhier. Rozdiel dorovnala EEA. Detaily mi uz z hlavy vyfucali.

Cize, pre Tvoj projekt: vyzera, ze chces “viac” nez je v MapaZlocinu, takze:

  • dufam, ze mas aspon 5-10k€ (resp. prislubeny ekvivalent v MD od konkretnych developerov)
  • mas k dispozicii cca 6-12 mesiacov na realizaciu

Mapa Zlocinu je v konecnom dosledku velmi primitivna (funkcionalitou aj implementaciou) ALE na dosiahnnutie tohto stavu (pri funcknom a “friendly” vysledku) trebalo vcelku vela prace. Vyrazne viac, nez som na zaciatku odhadoval.

taký rozpočet nemám. skôr by to chcelo zmeniť zadanie na “upraviť mapazločinu aby bolo flexibilnejšie”

ako pozeram tak kod je na githube a autori pisu ze je free pod gnu licenciou :slight_smile: na frontend tam vidim pouzity d3.js resp dc.js, s ktorym je casto strasne vela piplacky kym to rozbehas (mozno to myslel hanecak ze to dalo viac prace nez ocakaval) ale ked uz to mas rozbehane tak doplnat tam veci neni velky problem…
backend pre jednoduche jsony si napises vo vselicom a vies to spravit celkom lowcost, resp aj sam ako zabavku ak mas cas
asi by som to tak riesil, spytal sa autorov ci im nebude prekazat ked ich kod pouzijes a doplnis a usetris tym strasne vela casu