Pomoc pre SND

SND www.snd.sk oslovilo Slovensko.Digital so ziadostou o pomoc so zadanim na obstaranie noveho webu.

Prvotne navrhy z nasej strany boli:

  • transparentnost. uz na urovni prvotnych poziadaviek este pred VO
  • odporucanie robit to opensource (wordpress, drupal atd…)
  • ist agile sposobom
  • stanovit KPI, co chcu od novej webky

Ak sa chce niekto pridat k priprave tohto VO, ozvite sa v tejto komunikacii.

2 Likes

Mam zaujem pomoct pri priprave VO ale nerad by som sa dopredu vylucil z moznosti prihlasit sa do VO ako dodavatel. Co s tym?

Ja by som ako prvy krok navrhoval premysliet transparentny sposob vytvorenia zadania (obsahove a funkcne poziadavky, IA, KPI) ako predpripravu na implementaciu. Uz sme to preberali v inom vlakne, ze v zavislosti od velkosti projektu, to nemusi byt efektivne robit ako samostatne VO. Jedna moznost je, ze zadanie pripravi komunita s.d. v spolupraci so SND. Skor som vsak za to, aby sme vytvorili ukazkovu case study s procesom ako by malo vznikat zadanie, ktory bude mozne replikovat aj na inych projektoch bez priamej ucasti s.d.

Ak bude dobre zadanie, tak VO sa moze rozdelit minimalne na dve casti (1.) graficky dizajn/vizualna identita/UI/UX a 2.) vyvoj webu, support), cim by sa napr. umoznilo zapojit sa do 1. casti aj studiam, ktore nemaju vyvojarske kapacity.

Pomôžem, zapojiť do VO sa neplánujem. Kontakt na info (at) softpae.com.

ja to s SND riesim. postup bude taky, ze vypracuju zadanie ktore daju predtym k nam na platformu na spripomienkovanie verejnosti… ta to moze public pripomienkovat a potom sa to zadanie uzavrie a urobit sa transparentne VO.

momentalne sa natom pracuje. najblizsie info budu coskoro.