Pomoc pre gymnázium v Nitre

Aj takéto žiadosti o pomoc nám prichádzajú. Ak je v komunite niekto, kto by tento projekt vedel podporiť, budeme veľmi radi.

…Dlhodobo nas s kolegami trapi stav pocitacov v nasej ucebni, ale z rozpoctu skoly je nemozne vyclenit sumu, ktora je na obnovu potrebna. Hladame alternativny sposob, ako tento stav zmenit. Mozno to vyznie ako fraza, ale chceme lepsiu buducnost pre nase deti. Chceme, aby informatika bola hlavne o programovani, o analyze dat, o skupinovych projektoch a ich prezentacii, o schopnostiach najst a rozlisit pravdu v spleti webu, o bezpecnom surfovani, a pod.

Toto nie je mozne realizovat s 2 GB operacnou pamatou (smartfony studentov maju bezne lepsie parametre ako stolove pc v ucebni). Ak si rovnako ako my uvedomujete dolezitost toho, aby sa studenti spravne orientovali v novom technologicky nabitom svete, podte do toho s nami a pomozte.

Viac informacii najdete na: gcm.sk/pocitace
Prikladam odkaz na video: Project:NewComputers (https://www.youtube.com/watch?v=HXU3Vy8pEbw)

Ak vas tato myslienka oslovila, pomoze nam aj to, ked budete informacie o tomto projekte zdielat s inymi ludmi.

Pokusim sa o konstruktivnu kritiku: Ak by malo byt argumentom iba to, ze pocitace maju 2 GB operacnej pamate, tak odporucam nepodporit tuto aktivitu. 2GB ram postacuju na akekolvek zakladne prace (zakladne programovanie, web, zaklady office), obmedzujuce su snad iba pri strihani videa, vela zalozkach s facebookom a youtube, alebo pri hrani novsich hier. Myslim ze nic z toho skola nepotrebuje. Nedavno som dlhodobo pracoval na jednom PC s 2GB ram, 1 jadrom a 2GHz procesorom a i ked sa to neda porovnat s 8 jadrom s 16GB ram tak na studentske prace by to istotne postacovalo.

Ak im pocitace bootuju 3-4 minuty a programy startuju 1 minutu tak bude problem v nastaveni software alebo v diskoch.

Tiez pisu ze investuju do nakupy novych LCD - myslim ze su aj lacnejsie alternativy ako novy HW - niektore podniky postupne uvolnuju 3-4 rocny hardware (LCD, PC, notebooky) za zlomkove ceny (50 e za kus), treba najst takyto zdroj hardwaru. Tymto sposobom sa da za rovnaku sumu nakupit viac kvalitneho HW, pokial sa naskytne tato moznost.

Idem im napisat mail :slight_smile: i ked mozno ich nepotesi.

Super - aj toto je moznost podpory. Mozno riesenie nie je XY novych pocitacov. Treba sa pobavit o tom, co konkretne potrebuju a ako to najlacnejsie dosiahnut. Ale minimalne za sposob akym k tomu pristupili, si zasluzia pozornost a pomoc.

Ja tvoj mail pre nich vnimam tiez ako pomoc. Teda…mne by pomohlo ak by som zistil, ze nepotrebujem 2000 EUR ale mozno len polovicu.

Posunuli ste sa niekam? O tejto kampani som sa dozvedel tiež, na GCM mi záleží, ale nevedel som ako pomôcť.

Ahoj, vymenil som si s nimi zopár mailov s tipmi ako by som postupoval ja, to je všetko. Ich kampaň ani progres som ďalej nesledoval.

Mesto veľkosti Nitra ( 2 univerzity ) by mohlo mať akademické dátove centrum , kde by sa školy pripájali cez vzdialenú pracovnú plochu.