Pomoc pre aktivistov v samosprave - web for dummies needed

zdravim

chcel by som v sturcnosti oslovit organizaciu slovensko.digital
venujem sa komunalnej oblasti cez vlastnu webovu stranku, akysi blog o temach a udalostiach v nasej obci, funguje to velmi dobre vela veci sa mi cez to podarilo zmenit

zapojil som sa do iniciativy zdruzenia zomos, ide o zdruzenie ktore pomaha aktvistom v samospravach vysporiadat sa s roznymi problemami ktore im sposobuju miestny starostovia, lobisti a podobne pripadne sa aktivizuju za nejaku prospesnu vec

toto zdruzenie ma clenov po celom slovensku a co som si tak vsimol vela z nich ma problem z prezentaciou a sirenim informacii o svojej cinnosti odhalenieach a podobne. zaroven ma zdruzenie oslovilo ci by som im nevedel pomoct s prerobenim stranky zomos.sk
spolupracujeme aj s nadaciou pontis cez dobrakrajina.sk

ked ze moje znalosti z programovania su obmedzene na cms sluzby typu webnode.com a podobne… jedine kde im viem pomoct je tato oblast

mam ale taky napad na projekt prostrednictvom tohto zdruzenia
zatial len zbieram informacie, kto by nam s tym teoreticky vedel pomoct kym tomu dam nejaky ucelenejsi obraz ci prezentaciu

chcel by som pomoc s vytvorenim nejakeho redakcneho systemu, ktory by daval moznost aktivistom z roznych obci pod domenou zomos registrovat vlastne kluby ci miestnych aktivistov

priklad: v obci cierne pole si starosta safari dost amaterskym sposobom a miestni aktivisti by chceli o svojej cinnosti informovat aj ostatnych obcanov, pripade sa o svoje pribehy ci skusenosti podelit so sirsou verejnostou. Preto by som mal taky napad ze by si mohli pod domenou ciernepole.zomos.sk obhospodarovat vlastny jednoduchy blog cim by dostali priestor na svoju prezentaciu

takuto moznost by mohlo zdruzenie poskytnut vsetkym ktory by mali zaujem a dodrziavali by iste pravdla

jedine co by som teda potreboval je pomoct vytvorit takyto redakcny system
hosting a podobne zalezitosti by boli v zaujme zdruzenia, vedeli by sme na to zohnat aj nejake peniaze

ak by bola moznost ziskat u vas nejekym sposobom pomoct budeme radi ak by sa to dalo prediskutovat

1 Like

zaujímavý nápad …

Ja som skôr za prístup štýlom … Nech si aktiviste založia free blog napr. na wordpress.com, alebo hocikde inde a vy ich príbehy cez zomos a dobrú krajinu zoskupíte a spropagujete.

Dobrý spôsob má vymyslený portál http://cestaplus.sk v sekcii “Píšu inde” http://www.cestaplus.sk/pisuinde

To mi príde ako jednoduchšie riešenie danej veci.
Peniaze, ktoré zoženiete radšej použite na opravu stránky zomos. Obrázky sa nenačítavajú a pôsobí celkom pochmúrne.

EDIT: Nápad č. 2: Prečo nepoužiť priamo túto platformu, alebo podobnú inštaláciu?

1 Like

Mozno este jednoduchsie riesenie pre aktivistov z jednotlivych obci je skupina alebo fanpage na Facebooku, kde vedia oslovit jednoducho velku skupinu obyvatelov. Pokial vyslovene clanok je hodny prezentacie priamo na Zomos.sk tak riesenim je povolit blogovat “členom” priamo na novej stranke Zomos. Co sa tyka samotnej novej stranky Zomos tak tam najjednoduchsim riesenim je asi postavit to na Wordpresse a vybrat si jednu z mnozstva volnych tem.

1 Like

k facebooku, mame mnozstvo clenov ktore facebook nameju, okrem toho chceme byt otvoreny aj ludom ktori pomoc potrebuju, nie len vyhradeny pre uzivatelov socialnej siete, ktory ju navyse musia mat vo feede
chceme aby napriklad ak niekto googli “ako odvolat hlavneho kontrolora” narazil na nejaky navod alebo blog kde je to popisane u nas, resp by sa casom vybudovala prirucka kde vela ludi najde navod pripadne pravny nazor ako riesit nejake problemy, takto som sa ja dostal k zomosu inak som ani netusil co to je

co sa tyka wordpressu ano je mi to jasne ale nikto z nas v tom nevie robit a vela clenov je starsich napriklad 60+ kotri by s tym asi mali problem, im o wordpresse mozem rozpravat ked sam neviem ako to funguje, ja so s tym este tiez nerobil neviem co to obnasa, asi sa vratim k tomu webnode to je relativne lahke pre zakladneho uzivatela internetu, kazdopadne vdaka

IMHO na uvod staci rozbehat nieco podobne ako je tato platforma. Teda diskusne forum/wiki. Jednotlive obce, by mohli mat svoje kategorie a v nich by ludia diskutovali na rozne temy, pisali zistena, atd.

1 Like