Pomer akcioviek a eseročiek v súdnych konaniach za roky 2012 -2013 v agende Rob

Vie tu niekto urobiť selekty v databáze otvorených sudov nad konaniami z roku 2012 pripadne 2013 v agende ROB (spisová značka) s tým, že žalovaný je sročkou a akciovou spoločnosťou. (Tieto budú mat aktivované schránky) A percentuálne by vyjadril, koľko je týchto eseročiek a akcioviek v pomere k ostatným (napr. Živnostníkom, fyzickým osobám atd. )

A to iste ak by sa dalo aj v agende Ro - civilných platobných rozkazoch.

Nazdar, som spoluautor Otvorenych Sudov a mozno by som vedel pomoct. Vychadzal by som zo sudnych pojednavani, nakolko portal ministerstva neposkytuje priamo sudne konania (pozn. na Otvorenych Sudoch spajame pojednavania a rozhodnutia do “konani” podla ICS).

Rozmyslam ako pri pojednavaniach urcit ziadanu agendu, no nie som si isty, ci je to mozne zo spisovej znacky (prosim opravte ma, ak sa mylim). Ale civilny platobny rozkaz by sa dal urcit z predmetu civilnych pojednavani, priklad takeho predmetu: “Platobný rozkaz - 70,70 € s prísl.”, pozri https://otvorenesudy.sk/hearings/search

Urcit ci je obzalovany s.r.o. alebo a.s. by sa dalo podla vyskytu tychto slov v menach obzalovanych daneho pojednavania, avsak nie som si isty ako urcit ci je obzalovany fyz. osoba alebo zivnostnik. Predpokladam, ze by sa to muselo nejakym sposobom parovat s inym zdrojom dat o zivnostnikoch, fyz. osobach, atd.

Idem na to dobre?

1 Like

Ak by sa zi dalo skús najprv selektovat formu rozhodnutia platobny rozkaz v agende Rob alebo v agende Cb.

V tejto forme sa za slovom žalovaný alebo odporca nachádza jeho oznacenie+ Skratka právnej formy v prípade akciovej spoločnosti to je vždy a.s., srocky spol. s r.o, s.r.o. a pod, v prípade verejnej v.o.s, alebo komanditnej k.s…

Mapovať teda treba medzi slovom žalovaný/odporca a takto rozhodol. (hlavička rozhodnutia s označením učastníkov je medzi slovami “platobny rozkaz” a takto rozhodol)

Živnostník, bude vždy označený IČOm a vlastným menom. Nebude mat v názve spol. S r.o. s.r.o. ani a.s. Fyzickú osobu spoznas tak, že bude kompletne aj s adresou anonymizovana a pri mene v riadku bude mat skratku nar. (Narodený) a nikdy nebude mat uvedené pri mene/názve IČO.

Pojednávania nám môžu pomôct okrajovo, nakoľko predmet konania o zaplatenie platobného rozkazu indikuje, ze buď v konaní žiadal žalobca o vydanie platobného rozkazu a tento buď nebol vydaný alebo bol zrušený z dôvodu nedoručenie alebo podaného odporu žalovanym a vec sa prejednáva na pojednávaní.

Tereticky mozeme použiť aj pojednávania agendy Cb (spisová značka) , s predmetom konania platobny rozkaz alebo PR, s tým ze sa namapuju uz len žalovaní cez otvorené sudy v konkrétnych konaniach.

Tých obchodnych platobných rozkazov by malo byt v databáze otvorených sudov cca 70000, civilných je násobne viac 340000 ale tie nás nateraz nezaujímajú.

Dobrý deň IUS,

chcela by som Vás pekne poprosiť či by ste mi nemohli dať na seba kontakt.
Pracujem ako asistentka štátnej tajomníčky M. Kolíkovej na MSSR a p. štátna by sa s Vami veľmi rada stretla osobne.
Prosím pokiaľ to je možné kontaktujte ma.

ďakujem s pozdravom JH

Mgr. Jana Habodászová
Kancelária štátnej tajomníčky
Ministerstvo spravodlivosti SR
Župné námestie 13
813 11 Bratislava
tel.: +421 (0) 2 888 91 273
e-mail: jana.habodaszova@justice.sk

3 Likes