Podpora ucitelov a sestier

Strajkujuci ucitelia a protestujuce sestry maju znacnu podporu verejnosti a aj vo vlastnych radoch. Rozmyslal som ako tuto podporu zliat na jedno miesto, pretoze teraz je rozdrobena po roznych FB skupinach, akciach, iniciativach a pod. Problemom sa tiez ukazuje byt to, ze “cena” zapojenia sa do strajku/protestu je pre mnohych ucitelov a sestry vysoka (strata prijmu, zastrasovanie stratou zamestnania, skolam hrozia kratenim investicii do obnovy, a pod.) a preto sa mnohi ucitelia a mnohe sestry nezapajaju priamo.

Otazka do plena je, ci existuje nejaky lacny, anonymny a overitelny ukon, ktorym by sa dala demonstrovat podpora.

Priklad: Kupa znamky. Je to lacne a anonymne. Ak by ludia vykupili znamky na postach po celom Slovensku, je to neignorovatelny znak podpory.

Ina moznost je vyuzit nejaky registraturny ukon alebo verejnu sluzbu, o ktorych sa daju zistit relevantne cisla.

Brainstorming please.

Rozmyslam ako toto vsetko suvisi s informatizaciou / elektronizaciou verejnej spravy…skus to troska objasnit.

Priame suvislosti mi nenapadaju. Na tomto fore sa nachadzaju ludia, ktori poznaju rozne systemy verejnej spravy, preto som to tu predniesol v kategorii Ostatne.

V sirsom ponati sa pripadne riesenie moze replikovat na podporu v inych vaznych kauzach.

Nieco podobne, ako ked v relacii Videostop divaci rozhodovali, ako skonci pribeh kuchara Svatopluka tym, ze blikali doma vypinacmi. Oni to potom merali v rozvodnej sieti. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozpaky_kuchaře_Svatopluka)
Ako forma protestu by to bolo celkom jednoduche a anonymne.
Napr. “V piatok 5.2.2016 od 20:00 do 20:01 blikajte vypinacmi.” Ak by to robil dostatocny pocet ludi, urcite sa to v sieti prejavi.

ako vtip dobre :smiley: