Podpisovanie vs slovensko.sk

Ahojte, trosku ma zarazilo, ze financnasprava a dalsi ktori pouzivaju statne “CDN” na vyuzitie ditec JS kniznice na podpisovanie pri technickej prestavke slovensko.sk sa k tejto kniznici nedostanete. Takze vlastne nic nepodpisete. To tu uz nikto nic negarantuje! :smile: Smutne. Ak by bol niekto s mocou dohovorit niekomu o tomto blackboxe tak asi by to pomohlo par ludom, ktori ked chcu podpisat a maju cas tak aby to realne aj mohli spravit. slovensko.sk ma bezny vikendik a ma technicku pauzu lebo disky si musia odpocinut :smiley: A ospravedlnujem sa za offtopic, len ma to prekvapilo, ze staticke subory su predmetom vypadku.

3 Likes

To je tak keď si štát mysli, že môže konkurovať komerčným firmám v poskytovaní služieb…

Štátny cloud nebude na takej úrovni ako Azure / AWS dovtedy, kým si to bude štát patlať sám.

Akože sám?
Vždy sa v tom patlajú firmy, ktoré majú certifikovaných ľudí.
Štát má adminov a support tak akurát na 1. úrovni.

Narazal som na:

Prečo štát buduje svoj vlastný cloud a nepoužije komerčne dostupné cloudové riešenia (napr. Amazon cloud, Microsoft Azure a pod.)?

Legislatíva, povaha a charakter informačných systémov a dát určených na prevádzku v štátnom cloude si vyžaduje špecifické požiadavky na architektúru, bezpečnosť, fyzické umiestnenie, DR a garantovanú dostupnosť.

Vládny cloud (sk.cloud)