Podpisovanie KEP-om na portáli Finančnej správy

Zdravím,

Neviete, prosím, v čom je problém?
Chcem podpísať daňové priznanie (vyplnený online formulár) KEP-om na portáli Finančnej správy (som korektne prihlásený), ale vyhadzuje mi to chybu “Java Web Start - Download Error”.

Mám PC Windows 10, inštalované najnovšie verzie eID a D.Suite, certifikáty na eID sú platné.
Samozrejme, písal som si aj s hotlinom na Finančnej správe, ale dostali sme sa len po upozornenie, že zrejme nemám najnovší sw pre KEP.

Ďakujem.

snimka chybove financna sprava

Ja mozem povedat iba tolko, ze som tento ukon robil vcera a islo mi to bez problemov. Tipol by som to na nieco s javou. Mozno skusit iny pocitac?

Zaregistroval som podobné problémy v inom systéme poslednou dobou s Java klientom, riešime to s dodávateľom, skúste prepnúť na .net podpisovač a skúste opakovane.

Pri podaní daňového priznania vždy používam starší IE, prípadne firefox. V iných prehliadačoch mi podpisovanie tiež nefunguje.

Dnes som na jednom PC mal problémy aj ja. Na druhom sa mi to podarilo.

A to sa dá kde?

P.S.: prihlásiť do slovensko.sk sa dalo na oboch PC…

V trayi je D.Launcher, ktorý má nastavenia, kde sa to dá povoliť / zakázať.

1 Like

Ďakujem pozriem

Ja som dnes bez problemov rozchodil podpisovanie na Portali FS (PFS) v MS Edge na W10 (verzia 1909) + mam instalovanu nejaku javu, az som sa cudoval, ako to bez problemov islo (prihlasil som sa na pfs s eid a po vyplneni danoveho som pri podpisovani len odklikaval messageboxy, nic som specialne nenastavoval)… Takze problemy su asi vacsinou v lokalnej instalacii OS.

https://openiazoch.zoznam.sk/cl/218899/Financna-sprava-Dualne-dorucovanie-dokumentov-sa-konci

financna sprava to ma celkovo “premyslene”. akcie umoznuje urobit komplet elektronicky… az kym ich neumoznuje urobit. a elektronizacia konci osobne a papierom.