Podpisanie xml z formulara konecneho uzivatela vyhod (linux fedora)

Ahojte, pardon ak sa pytam blbu otazku, ale som z toho …

Mam vyplneny formular a ulozeny ako xml.
Potrebujem ho teda podpisat, ale nikde som nenasiel normalny navod (bez toho, aby som xml s osobnymi udajmi uploadoval na cudzi web).

na slovensko.sk je iba:
"Autorizovať v počítači uložený formulár (vo formáte .xml) kvalifikovaným elektronickým podpisom (pečaťou) alebo viacnásobným kvalifikovaným podpisom (pečaťou) vo formáte XAdES. "

skusil som xml podpisat cez slovensko.sk -> vseobecna agenda -> ministerstvo spravodlivosti atd.
- ak dam nahrat zo suboru, tak mi vypise chybu ze nieje pozadovany format
- ak dam obsah xml ako text, tak po podpisani a uploadovani spat na slovensko.sk mi ten podpisany dokument nezoberie

Ocakaval som, ze v EID aplikacii zvolim podpisat subor, nahram a bude to…

Dakujem

2 Likes

Ten subor treba otvorit v nejakom podpisovaci. Okrem zep.disig.sk existuje napriklad aj podpisuj.sk, ktory bezi lokalne cize by nemal byt problem ani s paranojou, ze tie udaje sa niekam poslu.

PODPISUJ.sk (správne) podpisuje aj XML data slovenských formulárov. Obecne. nemame implementované ešte všetky formuláre, lebo zatiaľ záujem ovšetky nebol, ale tento (FUZKUV) máme implementovaný. Takzže ak to XML podpíšete cez PODPISUJ, a bude stlacene tlacitko “Upraviť”, tak dostanete správne podpísaný výstup.

2 Likes

podpisuj.sk vo verzii 3.311 potrebuje na Fedore povedat jave kde ma hladat smartcard libku

  1. stiahnut jnlp cez wget https://portal.podpisuj.sk/staticweb/podpisuj.jnlp
  2. spustat cez javaws -J-Dsun.security.smartcardio.library=/lib64/libpcsclite.so.1 podpisuj.jnlp (vsetko spolu v jednom riadku, medzi -J-Dsun nesmie byt medzera, pred javaws mozno treba dat celu cestu k javaws runtime – je to niekde v $JAVA_HOME/bin/javaws)

funguje to :slight_smile:

velka vdaka!

1 Like

novy release (dnešný) už nebude potrebovať ani ten workarround (vďaka Andrej)

1 Like