Podnikatelia môžu žiadať o dotácie na nájomné. Len cez Slovensko.sk

A nas zakaznik je casto niekto iny, ako nas pouzivatel… Tu casto nastava problem presvedcit zakaznika, ze pouzivatel chce nieco ine, ako si mysli, ze chce. (A teraz je jedno ci zakaznik alebo pouzivatel.)

Povinnosť FO - podnikateľov komunikovať elektronicky so štátnou správou je od 1.7.2018… Teda obe strany by mali mať eID s QES a s najväčšou pravdepodobnosťou aj skúsenosť s e-podaním autorizovaným QES.

Prenajimatelom ale moze byt aj fyzicka osoba nepodnikatel, sice povinne registrovana na danovom urade s DIC ale myslim ze bez povinnosti elektronickej komunikacie. Aspon Sulik zvysi pouzivanie eID u fyzickych osob :slight_smile:

1 Like

Možno ich v NASES-e privítajú, takže im ich treba posunúť.

Súhlasím, vyhovárať sa na to, že niečo mi dovolilo odoslať žiadosť bez toho, aby mala všetky náležitosti, je zbavovanie sa zodpovednosti za samého seba.

Ku kontrole 2 podpisov:
Koľko by na tejto žiadosti malo byť podpisov ak by som prenajímateľom bol ja ako FO (teda podpisujem svojím certifikátom na eID) a zároveň by som prenajímal priestor svojej firme, kde som sám štatutárom (teda opäť podpisujem tým istým certifikátom na eID)? Majú tam byť dva podpisy alebo stačí jeden, keďže sa jedná o podpis tej istej fyzickej osoby (akurát v jednom prípade koná v mene inej osoby - firmy, čo ale do elektronického podpisu nie je v tomto prípade ako uviesť)?

Suhlasím s tým, že náš zákazník, náš pán. Ale skákať po hlave si nenechám a keď zákazník vymyslí (jemne povedané) hlúposť, tak ho na to upozorním a keď si myslím, že to vôbec nemá zmysel riešiť (a ako zákazník na tom, podľa môjho názoru zlom, riešení trvá), tak oželiem aj zákazku.

Profesionál v IT by mal poskytovať profesionálne služby aj tým, že aj zákazníka (vrátane používateľov) upozorní na chyby a nezmysly (ale áno, dá sa to povedať aj jemnejšie ako som to napísal vyššie).