Podivuhodné EKS obstarávanie doménového mena

Dobrý deň,

moje meno je Ing.Marián ALBERT a som majitelom spoločnosti A-Systems s.r.o., ktorá sa zaoberá hlavne digitálnym marketingom.

Prečo som sa prihlásil do súťaže?
Tak ako každý, kto má zapnuté notifikácie som dostal notifikáciu o tejto súťaži. Po tom, čo som si ju prečítal, mi skoro spadla sánka.

Súťaž vypísaná bez obmedzenia zdrojov???

Súťaž na presne zadanú doménu, ktorá bola voľná???

Po ročnom fungovaní EKS som takéto niečo ešte nezažil a myslel, že to je vopred dohodnuté alebo …???

Po tom čo som si to prečítal (podotýkam asi 5x, pretože som neveril vlastným očiam), povedal som si, že poukážem na to, akí neschopní ľudia robia na miestach, kde sa spravujú štátne peniaze a zakúpil som doménu.

Dohodnuté vopred nebolo nič, doménu som zakúpil asi 5min po zverejnení súťaže a navyše som bol sám veľmi zvedavý, KTO stojí za danou súťažou… a prečo vôbec neboli schopní si kúpiť doménu samyiza niečo cez 20€?

Mojim cieľom bolo hlavne poukázať na nekvalifikovanosť ľudí na strane verejného obstarávateľa, ktorí spravujú a narábajú so štátnymi, resp. našimi peniazmi, na ktoré sa všetci (aj ja) skladáme z daní.
Pán Truban, plne Vás podporujem vo Vašej práci a ocenujem to, čo robíte a ako to robíte a taktiež že bojujete proti takýmto veciam a ľuďom v slovenskej spoločnosti a aj preto so všetkými našimi projektami sme verní Websupport-u.
Rozmýšľal som nad tým, akú cenu stanovím, aby som tým vyvolal dostatočný rozruch a diskusiu. Skončil som na cene 3000 €, čo je podľa mna, už percentuálne dostatočne provokujúce. Od začiatku mi bolo mi jasné, že obstarávateľ od zmluvy odstúpi kôli vysúťaženej cene a tak sa aj v piatok 4.12.2015 stalo.

Predstavte si, že by som využil to maximum, ktoré by som mohol zadať. 10 000 €? 100 000 €? alebo 1 000 000??? A vzhľadom na to, že som bol jediný možný súťažiacii (pretože som doménu zakúpil) vyhral by som to. Predstavte si, že by to bolo vopred dohodnuté, súťažiaci by zakúpil doménu, tak ako ja, zároveň by bol jediný, ktorý to mohol ponúknuť a v Ministerstvom vnútra riadenom EKS, by bol ponúkol cenu povedzme 100 000€, súťaž by bola v zmysle pravidiel dokonaná a zmluva by bola atomaticky uzavretá. Aj toto sú spôsoby ako sa dá cez EKS, keď je všetko vopred dohodnuté predať niečo, čo má hodnotu 20€ za neobmedzenú cenu a tvrdiť nám všetkým, že to bola elektronická súťaž. Rád by som poukázal na ľudí, ktorí spravujú štáte peniaze, keď obstarávatelia nemajú na oddeleniach verejného obstarávania, kvalifikovaných ľudí a keď sa títo ľudia nekontrolujú, ako môže dochádzať k nekontrolovateľným a predraženým nákupom. Vzhľadom na fakt, že mi nie je ľahostajné ako sa narába so štátnymi peniazmi, teda peniazmi z našich daní, som spravil to čo som spravil.
Je to normálne, že kvôli niekomu neschopnému by štát, resp. v tomto prípade Žilinská univerzita prišla povedzme o 1 milión eur kôli neschopnosti človeka, ktorý zadával túto suťaž. A to podotýkam nie je jediná súťaž takéhoto charakteru. Stačí sa pozrieť na to čo sa deje na EKS, UVO a pod.

Preto vyzývam aj ja na to, aby neschopní ľudia nemali tú moc alebo možnosť spravovať štátne peniaze a byť na miestach, ktoré rozhodujú o zadávaní zákazok VO. Taktiež verím, že Žilinská univerzita sa spamätá, od zmluvy odstúpi a vyvodí personálne dôsledky.

S úctou voči Slovensku a občanom Slovenska
Ing. Marián ALBERT

8 Likes